SAO PAULO 2018: PREMIEROWY POKAZ PICK-UPA TAROK CONCEPTT

vw-pickup1

Podczas salonu samochodowego Sao Paulo International Motor Show, który potrwa do 18 listopada swoją światową premierę ma Volkswagen Tarok Concept.

Ten nowoczesny pięciometrowy SUV nowej generacji, wyposażony w napęd na cztery koła, wyróżnia się wszechstronnością i ma na pokładzie nowoczesny system łączności internetowej.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

UŻYTKOWE


 

Nowym rozwiązaniem jest skrzynia ładunkowa, której długość można zwiększać zależnie od potrzeb – wystarczy złożyć tylną ściankę przestronnej czterodrzwiowej kabiny. Rozwiązania techniczne Taroka Concept oraz stylistykę zaprojektowano od podstaw na potrzeby tego modelu. Volkswagen połączył praktyczne zalety pick-upa z nowoczesną, lifestylową stylistyką.

vw-pickup2

Ważną cechą konstrukcyjną pięciomiejscowego pick-upa jest przedłużana skrzynia ładunkowa. Jej podłogę można wydłużyć nie tylko poprzez otwarcie tylnej burty, ale także dzięki wykorzystaniu nowo opracowanego mechanizmu, który umożliwia złożenie dolnej części tylnej ścianki kabiny pasażerskiej.

Dzięki temu rozwiązaniu do przewozu ładunku można również wykorzystać tylną część kabiny, np. po to, żeby przetransportować szczególnie długie przedmioty. Stosownie do tych większych możliwości transportowych Taroka zwiększono też jego maksymalne obciążenie, które wynosi jedną tonę.

vw-pickup3

W kabinie znaleźć można wiele wiele cyfrowych urządzeń. W oczy rzuca się lakierowany w kolorze nadwozia („Cypress Metallic”) panel zdobiący tablicę rozdzielczą na jej całej szerokości. Pokryty szkłem sprzęt multimedialny, cyfrowe urządzenia do obsługi klimatyzacji oraz cyfrowe wskaźniki (Active Info Display) zostały umieszczone na panelu w jednej osi i są głównymi elementami kokpitu.

Tarok Concept został wyposażony w czterocylindrowy silnik TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 110 kW/150 KM. W Brazylii jednostka ta należąca do rodzaju TotalFlex- Fuel może być zasilana zarówno etanolem (E100), jak i mieszanką benzyny z etanolem (E22).

vw-pickup4

Silnik TSI współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną. Nowe, pokazywane na targach motoryzacyjnych auto wyposażono również w stały napęd na cztery koła 4MOTION.

Pewne jest, że w najbliższym czasie Volkswagen Tarok Concept w niemal niezmienionej wersji pojawi się na brazylijskim rynku jako model seryjny. Pick-up powiększy ofertę Volkswagena także w innych krajach. Przyszły model seryjny, oprócz silnika TSI, będzie również wyposażany do wyboru w 150-konnego (110 kW) turbodiesla 2.0 TDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

vw-pickup5