SEAT: INNOWACJE MARKI NA KONGRESIE TECHNOLOGII MOBILNYCH

seat-barce1

SEAT Leon Cristobal, innowacyjny symulator 360°, projekty zrealizowane wspólnie z Telefónicą i ogłoszenie partnerstwa z jednym z wydawców popularnej aplikacji mobilnej to główne punkty udziału SEAT-a w tegorocznym Światowym Kongresie Technologii Mobilnych w Barcelonie.

Hiszpański producent pojawia się na tym wydarzeniu już po raz czwarty z rzędu, by zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania w zakresie cyfryzacji.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

TECHNIKA


 

Pracuje nad nimi SEAT Easy Mobility Team.

– SEAT nadal wzmacnia więzi z Barceloną i zobowiązuje się do umacniania jej pozycji światowej stolicy nowych technologii mobilnych. Światowy Kongres Technologii jest z pewnością najważniejszym wydarzeniem technologicznym na świecie, a już za rok marka planuje zaprezentować innowacje, które zgodnie z przewidywaniami będą wyznaczać trendy w branży i zdefiniują przyszłość mobilności – mówi Luca de Meo, Prezes SEAT-a.

seat-barce2

Główne miejsce na stoisku SEAT-a zajmuje imponujący symulator zapewniający 360-stopniową wizję przyszłości cyfryzacji, nad którą pracuje marka. Dzięki SEAT ID użytkownicy mogą skonfigurować tu swoją tożsamość i dostosować symulator do swojego profilu i potrzeb. Siedząc za kierownicą symulatora, odwiedzający doświadczają tego, jak będzie wyglądać prowadzenie pojazdów przyszłości.

To doświadczenie jest w pełni konfigurowalne i interaktywne oraz opiera się na najnowszych osiągnięciach w zakresie technologii łączności i prowadzenia pojazdu, nad którymi marka aktualnie pracuje.

Innym z ważniejszych punktów prezentowanych przez SEAT-a podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych 2018 jest Leon Cristobal, który realizuje cel „zero wypadków” w mieście. Ten pojazd koncepcyjny, będący swego rodzaju „aniołem stróżem”, który został entuzjastycznie przyjęty podczas ostatniej edycji Smart City Expo, wyposażono w ponad 15 asystentów bezpieczeństwa.

Ich zadaniem jest ograniczenie głównych przyczyn wypadków drogowych, takich jak dekoncentracja, senność, nadmierna prędkość czy konsumpcja alkoholu.

seat-barce3

Poszukiwanie nowych partnerstw strategicznych

Światowy Kongres Technologii Mobilnych stał się miejscem prezentacji najbardziej innowacyjnych projektów technologicznych na arenie międzynarodowej. SEAT, zgodnie ze zobowiązaniem do utrzymania pozycji lidera w obszarze samochodowej technologii Connectivity, podczas kongresu planuje spotkania z czołowymi postaciami z branży technologicznej. Celem rozmów jest nawiązanie nowych partnerstw, które pozwolą firmie kontynuować postępy w rozwoju cyfryzacji.

Współpracując z największymi firmami na arenie technologii, SEAT i Telefónica prezentują także swoje pierwsze wspólne przełomowe osiągnięcia promujące cyfryzację w branży motoryzacyjnej, które są wynikiem realizacji innowacyjnych inicjatyw. Jednym z prezentowanych kluczowych projektów jest inicjatywa badania technologii blockchain i jej zastosowania w łańcuchu dostaw w celu zagwarantowania możliwości śledzenia i prawidłowości transakcji przeprowadzanych wśród różnych zainteresowanych stron.

Zaangażowanie SEAT-a w rozwój cyfryzacji znalazło niedawno potwierdzenie w postaci nagrody Connected Car 2017 w kategorii Pionier, przyznawanej przez niemieckie czasopisma „Auto Bild” i „Computer Bild”, które co roku nagradzają najlepsze innowacje w branży motoryzacyjnej. Leyre Olavarria, zarządzający działem Connected Car SEAT-a, i dyrektor ds. cyfrowych Fabian Simmer odebrali nagrodę 9 stycznia na targach CES w Las Vegas.

Światowy Kongres Technologii Mobilnych jest dla SEAT-a ważnym wydarzeniem. Hiszpańska marka nie tylko ugruntowuje pozycję lidera w zakresie rozwiązań Connectivity, ale także aktywnie kreuje trendy w rozwiązaniach technologicznych dających to, co ważne dla dzisiejszych kierowców: nieustannego bycia online i radości z technologii także na pokładzie swojego samochodu.