SEAT: NOWA IBIZA NAGRODZONA I NOMINOWANA W KONKURSIE

sea-ibiza1

Nowy SEAT Ibiza zakwalifikował się do grona finalistów w konkursie Best Buy Car of Europe 2018. Ubiegłorocznym laureatem plebiscytu został SUV marki – Ateca.

O tym, czy Ibiza będzie mogła także pochwalić się tym tytułem, dowiemy się w połowie grudnia. Model ten został już wyróżniony nagrodą Smartbest 2017, przyznaną dzięki integracji z Alexa by Amazon.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W pierwszym etapie konkursu jury nominowało SEAT-a Ibizę do finałowej szóstki, teraz zaś sprawdzi model w szczegółowych testach porównawczych na torze Vairano we Włoszech. Tam zostanie wybrane zwycięskie auto, które 15 grudnia otrzyma tytuł Best Buy Car of Europe 2018. W skład jury Autobest wchodzą uznani dziennikarze motoryzacyjni z 31 europejskich krajów. Zespół ocenia modele pod względem połączenia designu, dynamiki i technologii oraz stosunku ceny do jakości.

sea-ibiza2

Nowy SEAT Ibiza wyróżnia się zaawansowanymi technologiami w zakresie bezpieczeństwa, systemów wspomagania kierowcy i Connectivity. Dzięki wdrożeniu nowej platformy MQB A0 nowe auto jest kompaktowe na zewnątrz, a bardziej przestronne w kabinie. Model otrzymał również maksymalną liczbę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Wysoka ocena dowodzi szczególnej efektywności systemów bezpieczeństwa, w jakie został wyposażony, zwłaszcza systemu Front Assist. Pięciodrzwiowe auto oferowane jest w czterech wersjach wyposażenia: Reference, Style, FR oraz Xcellence. Dostępne w szerokiej gamie silników (cztery benzynowe, trzy wysokoprężne), imponuje doskonałymi osiągami, wydajnością oraz niskimi poziomami zużycia paliwa i emisji CO2.

sea-ibiza4

IBIZA – SMARTBEST 2017

Nowa Ibiza ma już na koncie jedną nagrodę od Autobest – tytuł Smartbest 2017 za integrację z systemem Alexa by Amazon. To pierwsza na świecie nagroda przyznawana w branży motoryzacyjnej w dziedzinie Connectivity. Współpraca SEAT-a – jako pierwszego europejskiego producenta – z Amazonem w zakresie wdrożenia inteligentnego asystenta głosowego dowodzi zaangażowania hiszpańskiej marki w rozwój rozwiązań z zakresu mobilności.

Alexa by Amazon pojawi się w modelach Ateca i Leon jeszcze w tym roku, a w kolejnym trafi do Ibizy oraz Arony.

sea-ibiza3