SEAT: UMOWA PODPISANA CZYLI FIRMA WCHODZI DO CHIN

Vw-China1

SEAT został udziałowcem spółki utworzonej przez Volkswagen Group China i JAC. W wyniku podpisanego porozumienia, hiszpański producent będzie wiodącą marką w joint venture.

W związku z tym będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu centrum badawczo- rozwojowego w Chinach. W ramach wspólnego przedsięwzięcia, marki skoncentrują się na rozwoju pojazdów elektrycznych, obszaru łączności oraz autonomicznej jazdy.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Umowa przewiduje uruchomienie dedykowanej rynkowi platformy BEV oraz wprowadzenie na chiński rynek pojazdów marki SEAT.

Podpisane porozumienie to punkt zwrotny dla SEAT-a. Od momentu utworzenia joint venture w 2017 roku, producent uczestniczył w rozwoju badań. Teraz zgodnie z umową stanie się udziałowcem JAC Volkswagen, co skutkować będzie wprowadzeniem marki na chiński rynek w latach 2020-21.

Vw-China2

– Udział SEAT-a w nowej fazie joint venture to dla nas kamień milowy. Wkraczamy w nową erę, która pozwoli nam zglobalizować markę oraz przyśpieszyć rozwój pojazdów elektrycznych. Chiny oferują wiele możliwości. Zamierzamy dostarczać rozwiązania w zakresie mobilności dostosowane do potrzeb klientów. To również wyjątkowa okazja do obserwowania trendów, które rozwijają się w Chinach oraz do wyciągania z nich wniosków – powiedział Luca de Meo, Prezes SEAT-a.

Według porozumienia, SEAT wspólnie z Volkswagen Group i JAC utworzy w Chinach centrum badawczo- rozwojowe. Jego zadaniem będzie rozwój pojazdów elektrycznych, łączności oraz autonomizacja technologii jazdy, w tym produkcja odpowiednich części, komponentów oraz technologii, które mają być gotowe w 2021 roku. Wspólne przedsięwzięcie zaowocuje również uruchomieniem nowej platformy BEV.