SHELL NADAL LIDEREM W PRODUKCJI OLEJÓW I ŚRODKÓW SMARNYCH

shell--1-1

Jak wynika z analiz Kline&Company, Shell Lubricants już dwunasty rok z rzędu został uznany za światowego lidera w produkcji olejów silnikowych i środków smarnych.

Koncern dostarcza produkty do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, pojazdów rolniczych oraz maszyn przemysłowych.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

– Zachowanie tytułu światowego lidera na rynku olejów silnikowych i środków smarnych jest sukcesem Shell Lubricants oraz potwierdzeniem naszych ciągłych starań względem spełniania zmieniających się potrzeb naszych klientów. Nieustannie się rozwijamy poprzez wprowadzanie innowacji w zakresie produktów i usług oraz inwestowanie w marki należące do naszego portfolio. Branża olejów silnikowych i środków smarnych dynamicznie się rozwija, ale nasze znaczne osiągnięcia w opracowywaniu produktów do wymagających zastosowań, w połączeniu z ofertą cyfrową i usługową, potwierdzają naszą gotowość do stawiania czoła zmianom oraz wykorzystania możliwości, jakie niesie ze sobą transformacja energetyczna – powiedział Huibert Vigeveno, Executive Vice President w Shell Global Commercial.

Inwestycje budujące przewagę

Shell posiada obecnie 40 blendowni, 5 zakładów produkcji olejów bazowych oraz 10 zakładów produkcji smarów. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo- rozwojowych zlokalizowanych w Hamburgu, Szanghaju i Houston. Koncern stale inwestuje w najnowsze technologie, a jego współpraca z wieloma partnerami oraz nieustannie prowadzone badania owocują innowacyjnymi rozwiązaniami.

Raport Kline&Company

Kline&Company jest uznanym dostawcą usług konsultingowych i danych rynkowych. Publikowany od 2003 roku raport „Global Lubricants: Market Analysis and Assessment” („Globalne Środki Smarne: Analiza i Ocena Rynku”) stanowi kompleksową analizę rynku gotowych środków smarnych dla sektora samochodów osobowych, ciężarowych i przemysłowego oraz trendów na rynkach ponad 60 krajów.