SKODA: KODIAQ GT CZYLI SUV MARKI W WERSJI COUPE (NIE DLA NAS)

sko-kodiaq-gt-1

Skoda zaprezentowała zdjęcia modelu Kodiaq GT, pierwszego SUV-a w ekskluzywnej wersji coupe produkowanej wyłącznie na rynek chiński. To kolejny element ofensywy rynkowej producenta.

Światowa premiera samochodu odbędzie się podczas listopadowych targów motoryzacyjnych Guangzhou Motor Show.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

Opadająca linia dachu nadaje przyszłemu modelowi dynamiczny, sportowy charakter. Na pokładzie nowego SUV-a nie zabraknie funkcji Connect oraz systemów wspomagających kierowcę. Nowy model łączy wszechstronność SUV-ów ze sportową dynamiką i elegancją, charakterystyczną dla wersji coupe.

sko-kodiaq-gt-2

Nowy, flagowy model marki w Chinach, uzupełni gamę – Skoda oferować będzie teraz cztery modele SUV-ów: Kamiq, Karoq, Kodiaq i Kodiaq GT.

Tym, co odróżnia nowego SUV-a w wersji coupe od wersji Kodiaq, jest znacznie niżej poprowadzona linia dachu, która delikatnie opada za przednimi drzwiami, łącząc się z płaską pokrywą bagażnika. Całkowita długość nowego auta wynosi 4,63 m. Przód auta charakteryzuje szeroka maska i czarny grill z chromowanymi, podwójnymi żebrami.

Mocny wygląd podkreślają zderzak i przedni spojler z szerokimi wlotami powietrza.To także pierwszy model produkcyjny w Chinach, który w centralnej części tylnej pokrywy, zamiast tradycyjnego logo marki, posiada napis z nazwą producenta.

sko-kodiaq-gt-3

Nowe auto oferuje do wyboru dwie jednostki napędowe: silnik benzynowy 2.0 TSI o mocy 137 KW (186 KM) z napędem na przednie koła oraz 2.0 TSI o mocy 162 kW (220 KM) wyposażony standardowo w napęd na cztery koła i siedmiobiegową, automatyczną skrzynię DSG.

Ofensywa w segmencie SUV jest jednym z głównych filarów „strategii 2025”. Szczególnie na rynku chińskim SUV-y stanowią istotną linię rozwoju marki. Obecnie co czwarty samochód producenta jest dostarczany do Chin. W rozbudowę portfolio SUV-ów oraz rozwój alternatywnych źródeł napędu samochodów ŠKODY mają zostać zainwestowane ponad dwa miliardy euro.

Premiera wersji GT odbywa się podczas salonu samochodowego 16. Guangzhou International Automobile Exhibition 2018 (17-25 listopada).