SKODA: MOBILNA APLIKACJA APP DAYS – W DWA DNI

sko_day 2

Dwa dni intensywnej pracy, 8 godzin kreatywnego myślenia, 24 godziny programowania – to wszystko czeka na uczestników wyjątkowego wydarzenia „Škoda App Days”.

Pozwoli ono na stworzenie w zaledwie dwa dni, dziesięciu propozycji aplikacji związanych z rodzinnym podróżowaniem samochodem. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony umową na jego realizację.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


„Škoda App Days” ma na celu promowanie zarówno nowych technologii, jak i niekonwencjonalnych sposobów ich opracowywania. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest ECDF mKlaster – inicjatywa skupiającą deweloperów aplikacji mobilnych.

– Wierzymy, że powstanie innowacyjnych rozwiązań wymaga nowatorskich metod pracy. Dlatego chcemy pobudzać kreatywność firm, pokazywać, że również w środowisku IT, a może przede wszystkim w nim, znaczącą rolę powinno odgrywać twórcze myślenie i gotowość na zmiany – mówi Mariusz Kłobucki, koordynator powiązania kooperacyjnego ECDF mKlaster.

Wydarzenie korzysta z najnowszych, cieszących się ogromną popularnością na całym świecie koncepcji pracy – warsztatów rozwiązywania problemów metodologią Design Thinking oraz hackathonów, czyli maratonów programowania. Chociaż wydarzeń realizujących te idee odbyło się już wiele, to ich połączenie zostanie zastosowane po raz pierwszy.

Innowacyjna koncepcja spotkała się z dużym zainteresowaniem marki Škoda, która postanowiła włączyć się w projekt.

– Škoda, jako wiodąca marka samochodów w Polsce, wyznacza nowe trendy na rynku. Dlatego chętnie poznajemy i wspieramy innowacyjne rozwiązania, a „App Days” pozwala nam nie tylko je obserwować, ale i współtworzyć. Jesteśmy ciekawi efektów pracy uczestników wydarzenia i trzymamy kciuki za jak najbardziej „simply clever” propozycje! – mówi Michał Cabaj, kierownik ds. public relations w Škoda Polska.

Dzięki intensywnej pracy kreatywnej interdyscyplinarnych grup, powstaną setki pomysłów, z których ostatecznie wybranych zostanie pięć najciekawszych. Dwudziestoczterogodzinny maraton kodowania zakończy się powstaniem prototypów aplikacji, przedłożonych jury.

Wydarzenie odbędzie się w weekend, 26-27 kwietnia na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno Przemysłowego, instytucji, której celem jest wspieranie przedsiębiorców i inicjatyw rozwojowych. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę, niedługo po zakończeniu hackathonu. Zwycięska drużyna podpisze umowę na realizację zaprojektowanej aplikacji.