SKODA: NOWA LINIA PRODUKCYJNA DLA MODELU KAROQ

skoda-karoq1

Z początkiem nowego roku Škoda Auto otworzyła nową linię produkcyjną dla modelu Karoq. Od teraz kompaktowy SUV marki produkowany będzie nie tylko w Kvasinach, ale i w fabryce w Mladá Boleslav.

Poszerzenie możliwości produkcyjnych to odpowiedź na duże zainteresowanie nowym modelem, który zadebiutował na pierwszych europejskich rynkach pod koniec ubiegłego roku.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nowy Karoq jest produkowany w fabryce w Kvasinach od końca lipca. Teraz producent otwiera drugą linię produkcyjną.

– Wysoki popyt na nasze nowości z segmentu SUV potwierdza fakt, że wprowadziliśmy modele Kodiaq i Karoq we właściwym momencie – mówi członek Zarządu Škoda Auto ds. Produkcji i Logistyki, Michael Oeljeklaus.

Pierwszy egzemplarz w Mladá Boleslav wyprodukowano w ostatnich dniach. Kompaktowy SUV jest jedynym modelem marki, który jest wytwarzany w dwóch różnych fabrykach na terenie Republiki Czeskiej. Ofensywa produktowa w segmencie jest elementem długofalowej „Strategii 2025” – jej głównym celem jest przygotowanie Škody na nadchodzące procesy przemian w przemyśle motoryzacyjnym.

Fabryka marki w Mladá Boleslav wyprodukowała w 2017 roku 547 000 samochodów. Adaptacja jej linii produkcyjnej na potrzeby wytwarzania modelu Karoq pochłonęła 16,6 miliona euro.