STARDRIVE POLAND 2017 CZYLI XVI ZLOT ZABYTKOWYCH MERCEDESÓW

Zlot-Merc1

Jeszcze nie przebrzmiały echa wspaniałej imprezy „Mercedesem po Wiśle” w Płocku, której organizatorem jest Maciej Kulas, a serwis NewsAuto.pl patronem medialnym, a już szykuje się następny zlot zabytków marki.

W długi czerwcowy weekend (15-18 czerwca) klasyczne gwiazdy zjadą na południe Polski, do malowniczych okolic Krynicy- Zdroju.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

MERCEDESEM PO WIŚLE 2017


 

Na imprezie stawi się 85 załóg z Polski i z zagranicy – m.in. z Niemiec i Szwecji – oraz ich zabytkowe Mercedesy z niemal wszystkich epok motoryzacji, od okresu przedwojennego aż do początku lat 90. Tradycyjnie, kulminacyjnym punktem zlotu będzie coroczny Konkurs Elegancji.

Zlot-Merc2

Uczestnicy zlotu zjeżdżają do Krynicy-Zdroju w czwartek 15 czerwca. Aktywności samochodowe rozpoczynają w piątek rano – od godziny 10:00 spod hotelu kolejne załogi będą ruszać w liczącą około 100 km trasę rajdu wiodącą urokliwymi drogami Beskidu Sądeckiego – przecinającymi bukowe lasy i doliny górskich rzek. Po drodze goście odwiedzą nowosądecki salon Mercedes- Benz Sobiesław Zasada Automotive i dalej ruszą w kierunku stacji Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. Tam odbędą się konkurencje sprawnościowe dla klasycznych Mercedesów oraz ich właścicieli.

Kulminacyjnym punktem zlotu – a przy okazji atrakcją dla wszystkich – będzie sobotni Konkurs Elegancji na miejskim deptaku, naprzeciwko Starego Domu Zdrojowego (17 czerwca). Okazała budowla w neorenesansowym stylu i elegancki plac stanowią doskonałe otoczenie dla prezentacji zabytkowych gwiazd. Każda załoga będzie musiała pokazać się w konkursie w możliwie interesujący sposób – specjalna komisja weźmie pod uwagę między innymi dopasowanie stroju do epoki, z której pochodzi dany samochód.

Zlot-Merc3

Konkurs potrwa w godzinach od 11:00 do 15:00. W tym czasie fani klasycznej motoryzacji będą mieli okazję zobaczyć Mercedesy z bliska i porozmawiać z ich właścicielami.

Wśród pojazdów, które przyjadą do Krynicy- Zdroju będą wyjątkowe automobile z okresu międzywojnia, w tym 170V oraz 230 Kabriolet, limuzyny Adenauer oraz przedstawiciele kolejnych pokoleń roadsterów z rodziny SL. Zwieńczeniem listy startowej są „młode klasyki””, przedstawiciele typoszeregów 123, 124 i 126 (przyjmowane są modele w wieku co najmniej 25 lat).

Zlot-Merc4