SUZUKI: LEGENDARNY JIMNY W NOWYM WYDANIU

Jimny-su1

Japońska marka prezentuje nową generację kultowego już modelu Jimny. Dzieje się to 48 lat od debiutu pierwszej wersji prawdziwie terenowego samochodu LJ.

Nowe auto kontynuuje dziedzictwo małego, lekkiego pojazdu do jazdy off- road, a technologicznie czerpie z doświadczenia marki w dziedzinie konstrukcji z napędem na cztery koła.


Zobacz także:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

Jimny zachowuje najlepsze cechy swoich poprzedników opakowane w ponadczasową, kanciastą karoserię. Konstrukcja nowego Suzuki jest oparta na ramie nośnej typu drabinowego o dużej sztywności zapewniającej stabilną jazdę, sztywny most z tyłu dający gwarancję doskonałej przyczepności, a także doceniany przez kierowców na całym świecie napęd typu Allgrip Pro z dołączaną przednią osią ze skrzynią redukcyjną.

Jimny-su2

HISTORIA MODELU

Pierwsza generacja (od 1970). Jimny pierwszej generacji debiutował jako jedyny samochód w segmencie minicar wyposażony w napęd na 4 koła. Dzięki niewielkim wymiarom, ale solidnym osiągom, zyskał uznanie nie tylko wśród profesjonalnych użytkowników tego typu pojazdów, ale również wśród zwykłych kierowców.

Druga generacja (od 1981). Dzięki swojemu pudełkowatemu kształtowi i przestronnemu wnętrzu, druga generacja została dobrze przyjęta przez światowy rynek i stała się bezprecedensowym przebojem. Była popularna wśród użytkowników obu płci, a jej wyrazisty i stylowy projekt pasował zarówno do miejskiej, jak i terenowej scenerii.

Trzecia generacja (od 1998). Trzecia generacja weszła na wyższy poziom komfortu, proponując wygładzone, aerodynamiczne nadwozie, większy rozstaw osi i udoskonalone sztywne zawieszenie. To zapewniło większą stabilność i zwrotność na drodze oraz w terenie, co od 20 lat gwarantuje popularność i uznanie na całym świecie.

Łączna sprzedaż Suzuki Jimny osiągnęła 2 850 000 sztuk. Model jest sprzedawany w 194 krajach i regionach na całym świecie.