ŚWIECĄCE STROJE LEDOWE POPRAWIĄ WIDOCZNOŚĆ MOTOCYKLISTÓW

osram-motocy1

Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę, jak ważne dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy jest posiadanie odpowiedniego stroju. Na nowy sezon firma Osram we współpracy z producentem odzieży specjalistycznej Held przygotowała ciekawe rozwiązanie.

Są nim świecące moduły LED wszywane w kombinezony, kurtki i kamizelki. Celem jest zapewnienie miłośnikom jednośladów lepszej widoczności na drodze.


Zobacz także:

MOTOCYKLE

BEZPIECZEŃSTWO


 

Najnowsza kolekcja odzieży motocyklowej wyposażona jest w moduły świetlne LED, dzięki czemu wielbiciele dwóch kółek mają większe poczucie bezpieczeństwa nie tylko podczas jazdy w nocy, lecz także we mgle i w innych trudnych warunkach atmosferycznych.

osram-motocy2

– Integracja oświetlenia z odzieżą motocyklową to nowy sposób na poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Razem z firmą Held opracowaliśmy skuteczne rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu wszystkim motocyklistom. Na początek sezonu firma Held wprowadza na rynek dwie kurtki motocyklowe i kamizelkę, które można samodzielnie wyposażyć w aktywnie podświetlane moduły LED firmy Osram. Odzież ze zintegrowanym oświetleniem zapewnia aktywną ochronę bez potrzeby korzystania ze światła padającego z reflektorów pojazdu lub lamp ulicznych, co jest niezbędne w przypadku pasków odblaskowych. Moduły świetlne LED zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, by łatwo je włączyć, jeszcze zanim motocyklista wyruszy w drogę. Nie ma przy tym potrzeby stosowania ustawień ręcznych. Paski świetlne zapewniają aż do siedmiu godzin aktywnego oświetlenia w trybie ciągłym – z akumulatorem 4000 mAh, a moduły LED emitują białe światło z przodu i czerwone światło z tyłu. Motocyklista może szybko i łatwo zintegrować punkty świetlne w ubraniu, a akumulator bez problemu doładować przez port USB – mówi Stefan Hofmann, szef działu Smart Textile Illumination w Osram.

osram-motocy3

Tekstylia wyposażone w efekty świetlne to projekt rozwijany w Niemczech już od kilku lat. Polski oddział firmy jest otwarty na nawiązanie współpracy z lokalną firmą odzieżową gotową na wprowadzenie modułów LED do swoich kolekcji.

W bliskiej przyszłości Osram planuje połączyć moduły świetlne z czujnikami, co pozwoli na kontrolowanie różnych funkcji za pomocą aplikacji. Prawdopodobne jest wprowadzenie rozwiązania, które umożliwi automatyczne uruchomienie alarmowego połączenia telefonicznego w razie wypadku.