TARGI EKOFLOTA 2018: INNOWACJE, EKOLOGIA, MOBILNOŚĆ

ekoflota_t1

W piątek, 15 czerwca rozpoczynają się III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność. To okazja do przetestowania najnowszych modeli ekologicznych samochodów.

Ale także do zapoznania się z rozwiązaniami, które ułatwią firmom ochronę środowiska, zarządzanie flotą samochodową i obniżanie kosztów.


Zobacz także:

ECO

TARGI EKOFLOTA


 

Targom towarzyszy Konferencja E-mobility poświęcona rozwojowi elektro- mobilności w Polsce oraz uroczystość wręczenia statuetek w plebiscycie III Międzynarodowych Targach EkoFlota. W sobotę organizatorzy zapraszają na „Dzień Otwarty” wszystkich zainteresowanych zieloną tematyką.

ekoflota_t2

Międzynarodowe Targi EkoFlota są skierowane do specjalistów z branży flotowej oraz wszystkich osób zainteresowanych ekologiczną motoryzacją. Podczas dwudniowej imprezy będzie można zapoznać się z nowymi produktami i rozwiązaniami w dziedzinie elektro- mobilności. Pierwszy dzień targów jest przeznaczony dla biznesu, zaś drugiego dnia organizatorzy zapraszają szeroką publiczność, w szczególności rodziny z dziećmi, dla których przygotowano specjalne atrakcje.

W tym roku Targi będą obfitować w premiery zelektryfikowanych samochodów oraz oszczędnych modeli spalinowych. Na stoiskach wystawców będzie się można także przekonać, że nowoczesna mobilność to również car sharing, rowery i skutery elektryczne oraz łączenie różnych środków komunikacji w podróżach służbowych. Wydarzenie ma na celu przedstawienie, na jak wiele dziedzin życia zawodowego i prywatnego mają wpływ działania związane z ochroną środowiska.

ekoflota_t6

Piątek dniem dla biznesu

Podczas Dnia Biznesowego producenci i dilerzy zaprezentują szeroką ofertę samochodów hybrydowych, hybryd plug-in oraz aut elektrycznych na baterie i na wodór. Tradycją targów są szerokie możliwości przetestowania wielu różnych modeli na ulicach Warszawy, które ukażą korzyści wynikające z włączenia zelektryfikowanych samochodów do floty.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się także z ofertą dostawców rozwiązań infrastrukturalnych, biznesowych i flotowych, które pomogą wdrożyć działania związane z ochroną środowiska i społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz zarządzaniem flotą i redukcją kosztów jej działalności.

Elektro- mobilność dla każdego

W sobotę już kolejny raz w trakcie Targów EkoFlota odbędzie się Dzień Otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematami związanymi z ekologią i szukających sposobu na ciekawe spędzenie weekendu. Również w tym dniu będzie można przetestować szeroką gamę aut hybrydowych i elektrycznych.

ekoflota_t3

Samochody zostaną wyposażone w foteliki i podkładki dla dzieci, a o atrakcje dla najmłodszych zatroszczą się profesjonalni animatorzy. W trakcie Dnia Otwartego zaprezentowane zostaną produkty związane z „zielonym” stylem życia. Na miejscu do dyspozycji uczestników będą food trucki.

Konferencja E-Mobility

Imprezą towarzyszącą Targom jest zaplanowana na piątek 15 czerwca Konferencja E-Mobility: Elektro- mobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport. Weźmie w niej udział szerokie grono specjalistów z różnych branż z Polski i zagranicy. Głównym tematem będzie rozwój rynku pojazdów elektrycznych i infrastruktury w Europie Środkowo- Wschodniej.

Prelegenci poruszą także kwestie dotyczące przepisów prawnych i prowadzenia biznesu w sposób przyjazny środowisku oraz podpowiedzą, jak włączyć do floty auta ekologiczne i zdobyć fundusze na stację do ładowania. Nie zabraknie dyskusji na temat samorządów oraz działań miast w kwestii nowoczesnej mobilności. Konferencja odbędzie się w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej – Sustainable Energy Week.

ekoflota_t4

Wyniki plebiscytu Targów EkoFlota

W trakcie Dnia Biznesowego o godz. 16:15 nastąpi ogłoszenie wyników plebiscytu III Międzynarodowych Targach EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność oraz wręczenie statuetek zwycięzcom w poszczególnych kategoriach pojazdów, usług oraz animatorów elektryfikacji.

Targi odbędą się 15 i 16 czerwca w Centrum Targowo- Kongresowym (dawniej MT Polska) w Warszawie. Głównymi Patronami Honorowymi są Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

ekoflota_t5

Fot.: EkoFlota