RALLYCROSS: TEAM PEUGEOT TOTAL W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

rallycro-peuge1

Pierwsza z dwunastu rund Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie odbędzie się w Barcelonie. Wyścig ten rozpoczyna nowy rozdział w historii udziału marki Peugeot w sporcie samochodowym.

W sezonie 2018 serii wyścigowej World RX zespół „Lwa” po raz pierwszy wystąpi w roli ekipy fabrycznej. Team będzie wystawiać 3 samochody różniące się kolorami.


Zobacz także:

RALLYCROSS

SPORT


 

Startować nimi będą trzej utalentowani i wypróbowani kierowcy. Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata FIA Sébastien Loeb i jego szwedzki kolega z drużyny Timmy Hansen otrzymają nowe samochody Peugeot 208 WRX klasy Supercar, w najnowszej wersji, z silnikiem o mocy 560 KM. Ci dwaj zawodnicy wyznaczeni są do zdobywania punktów do klasyfikacji zespołowej.

rallycro-peuge2

Znacznie młodszy od nich Kevin Hansen, którego kariera dopiero się rozwija, siądzie za kierownicą wersji stanowiącej rozwinięcie modelu z sezonu 2017 i rywalizować będzie jedynie w klasyfikacji indywidualnej kierowców. Inżynierowie zespołu zamierzają rozwijać obydwa typy samochodów przez cały sezon i wzbogacać je o nowe rozwiązania, obecnie przygotowywane w dziale rozwojowym Peugeot Sport.

W ciągu minionych tygodni zespół przeprowadził szereg sesji testowych, w tym oficjalne treningi na torze Silverstone, zorganizowane pod koniec marca. Kolejnym sprawdzianem była ostatnia przedsezonowa rozgrzewka w Wersalu, przeprowadzona na początku tygodnia. Prosto z niej Team Peugeot Total wyruszył do Barcelony, w pełni przygotowany by podjąć nowe sportowe wyzwania.

rallycro-peuge3

Zespół w znacznym stopniu opiera się na doświadczeniu i kompetencjach rodziny Hansenów, najbardziej utytułowanej dynastii w historii rallycrossu. Niemniej, od nowego sezonu, wraz z otrzymaniem oficjalnego wsparcia marki, jest to w stu procentach fabryczny zespół Peugeot Sport i jako taki będzie rywalizował z zespołami reprezentującymi inne marki samochodowe.

Szefem zespołu został Kenneth Hansen, 14-krotny Rallycrossowy Mistrz Europy. Rolę koordynatora sportowego drużyny pełnić będzie jego żona Susann Hansen, jedyna kobieta mająca na wśród swoich osiągnięć tytuły w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy. Kierowcy zespołu Timmy i Kevin Hansen są synami Kennetha i Susann.

rallycro-peuge4