TOKYO TOY SHOW 2018: ELEKTRYCZNE ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH

camatte_petta1

Międzynarodowe targi zabawek Tokyo Toy Show są tradycyjnie miejscem, gdzie dzieci mają swoje stoisko pełne technologicznych niespodzianek, fundowanych im m.in. przez producentów samochodów.

Toyota stworzyła dla najmłodszych fanów motoryzacji serię elektrycznych pojazdów Camatte, które rozwijają ich wyobraźnię i spełniają rolę edukacyjną.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Podczas minionego weekendu na stoisku marki można było obejrzeć nową interaktywną wystawę Toyota Camatte Journey poświęconą podróżom. Jej główną atrakcją było prowadzenie trzyosobowego samochodu Camatte Petta w podróżniczej oprawie wśród wyświetlanych na zakrzywionym ekranie malowniczych scenerii, takich jak drogi porośnięte kwitnącymi drzewami wiśni.

camatte_petta2

Podczas jazdy dzieci poznawały pozycję pedałów przyspieszenia i hamowania. Dodatkową atrakcją była możliwość poprowadzenia modelu Camatte 57s Sport z 2013 roku.

Camatte Petta został po raz pierwszy zaprezentowany na Tokyo Toy Show w ubiegłym roku. Samochód służył do nauki jazdy na specjalnie przygotowanym torze, a każde dziecko mogło ozdobić go na swój własny sposób dzięki przyczepianym do karoserii magnesom. Auto jest napędzane silnikiem elektrycznym i osiąga maksymalną prędkość 5 km/h.

camatte_petta3

Trzymetrowy pojazd o szerokości 1234 mm, wysokości 1315 mm i rozstawie osi 1800 mm mieści jedno miejsce z przodu i dwa z tyłu. W tym roku na jego karoserii umieszczono naklejki z różnych miejsc na świecie, a za tylnymi siedzeniami zamontowano walizkę.

Celem twórców serii Camatte jest rozbudzenie w najmłodszych motoryzacyjnej pasji. Nazwa Camatte pochodzi od japońskiego słowa oznaczająca troskę i kojarzy się z dbaniem o innych ludzi oraz o samochody.

camatte_petta5

Pierwszy model zadebiutował na Tokyo Toy Show w 2012 roku. Był to Camatte Sora, którym nie tylko można jeździć, ale także samodzielnie dobierać jego kształty i kolory za pomocą łatwych do montażu paneli tworzących nadwozie. Rok później Toyota opracowała Camatte 57s. Jego karoseria składa się z 57 małych elementów, które można łączyć jak puzzle.

Camatte Lab z 2014 roku wyświetlał obrazki narysowane przez dzieci na masce, a całe stoisko było poświęcone temu, jak działa samochód. W 2015 roku mali fani motoryzacji poznali modele Camatte Hajime i Camatte Vision.

Instalacja rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality) pozwoliła dzieciom cieszyć się jazdą po mieście w zaprojektowanym przez siebie samochodzie. Przyczepa kempingowa Camatte Capsule z 2016 roku została tak zbudowana, aby dzieci mogły samodzielnie urządzić jej wnętrze.

camatte_petta4