TOYOTA: NOWY SPORTOWY MODEL YARIS GR SPORT (CENA)

toyot-yaris-gr1

Nowy model inspirowany sportowym Yarisem GRMN, jest już dostępna w salonach Toyoty. Yaris GR Sport to hatchback ze 100-konnym napędem hybrydowym.

Z systemem multimedialnym ceny rozpoczynają się od 79 900 złotych. Jest to pierwszy model z serii GR Sport na europejskim rynku.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

GR to skrót od Toyota Gazoo Racing, zespołu odpowiadającego za udział producenta w najbardziej prestiżowych międzynarodowych rajdach i wyścigach.

toyot-yaris-gr2

W ciągu ostatniego półrocza zespół TGR zdobył tytuł rajdowego mistrza świata WRC, wygrał Rajd Dakar, a w tym miesiącu wywalczył mistrzostwo świata wyścigów długodystansowych WEC.

Osiągnięcia techniczne wypracowane na torach wyścigowych i rajdowych odcinkach specjalnych są przez markę wykorzystywane przy opracowywaniu nowych sportowych modeli w serii GRMN, GR oraz GR Sport.

toyot-yaris-gr5

Yaris GR Sport ma obniżone zawieszenie o sportowej charakterystyce z amortyzatorami Sachs Performance, które poprawia jakość prowadzenia i szybkość reakcji. Auto otrzymało także 17-calowe aluminiowe koła z oponami Bridgestone Potenza RE50 205/45 R17. Pod względem stylistycznym samochód wyróżnia dach w kolorze Eclipse Black, kontrastujący z kolorem nadwozia, oraz elementy dekoracyjne z linii GR.

Samochód otrzymuje także tylny spojler, przyciemniane szyby i czarne oprawy świateł przeciwmgielnych.

toyot-yaris-gr4

We wnętrzu znajdują się usportowione przednie fotele. Czarna tapicerka jest wykonana z oryginalnej mikrofibry Ultrasuede, z którą kontrastują białe przeszycia i wstawki. Yaris GR Sport jest wyposażony w nowoczesny system multimedialny TAS500 z Android Auto i Apple CarPlay.

Yaris GR Sport to auto hybrydowe o mocy 100 KM, które oferuje niskie zużycie paliwa (od 3,7 l/100 km), cichą jazdę oraz bezstopniową, automatyczną skrzyni biegów w standardzie.

toyot-yaris-gr3