TURYN 2018: KONCEPCYJNY MODEL HONDY URBAN EV Z TYTUŁEM

Honda_Urban_Con1

Salon Samochodowy w Turynie był miejscem ogłoszenia wyników konkursu Car Design Award 2018. W jego ramach międzynarodowy zespół ekspertów motoryzacyjnych uznał Hondę Urban EV Concept za „Najlepszy samochód koncepcyjny”.

Zwycięzcy i laureaci plebiscytu są wybierani i oceniani przez jury złożone z 12 dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących najbardziej prestiżowe tytuły na świecie.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

ECO


 

Honda Urban EV Concept znalazł się w grupie finalistów w kwietniu tego roku, aby w finale zwyciężyć z dziewięcioma innymi projektami pojazdów, rywalizującymi o tytuł. Światowe uznanie w konkursie Car Design Award, organizowanym przez magazyn Auto & Design, jest kolejnym sukcesem modelu, który w styczniu 2018 roku został wybrany „Autem koncepcyjnym 2018 roku” przez magazyn Automobile.

Honda_Urban_Con2

Urban EV Concept zadebiutował na ubiegłorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie, teraz prezentowany jest na targach motoryzacyjnych w Turynie. Projekt nakreśla kierunek stylizacji, w którym podąży marka, opracowując swój pierwszy europejski w pełni elektryczny model, który trafi do salonów pod koniec 2019 roku.

Proporcje szerokiej i niskiej sylwetki sugerują sportowy charakter, a narysowane bardzo współcześnie wąskie słupki A kończą szeroką przednią szybę, która wydaje się obejmować cały przód kabiny pasażerskiej. Wsiadanie i wysiadanie z auta odbywa się z pomocą otwieranych ku tyłowi drzwi. Na panelu czołowym, między reflektorami, można wyświetlać interaktywne, wielojęzyczne komunikaty, w tym pozdrowienia, informacje dla innych użytkowników drogi lub aktualizacje statusu ładowania.

Wnętrze jest równie przyjazne – z naturalnymi materiałami, otwartą przestrzenią oraz z podwójnymi kanapami pierwszego i drugiego rzędu. Naturalne, szare tkaniny i drewniane akcenty wykończenia tworzą relaksujący klimat salonu, podczas gdy na nowoczesnej, „unoszącej się” desce rozdzielczej znajduje się ekran, który rozciąga się na całej długości za konsolą i sięga do drzwi.

Honda_Urban_Con3

„Urban EV Concept to fantastycznie oceniany projekt Hondy, który zapewnia niezbędne poczucie osobistej przestrzeni” – czytamy we wspólnym oświadczeniu jury Car Design Award. „Sprytne połączenie retro i futurystycznej estetyki dodaje mu niezaprzeczalnego uroku, z którym nic nie może konkurować.”

Auto bazujące na modelu Urban EV Concept, będzie pierwszym w pełni elektrycznym samochodem Hondy, który wejdzie do seryjnej produkcji w ramach strategii marki „Electric Vision” w Europie. Strategia obejmuje opracowanie platformy dedykowanej pojazdom elektrycznym, umożliwiającej wykorzystanie technologii układów napędowych Hondy, zasilanych wyłącznie z baterii.

W 2018 roku konkurs Car Design Award odbył się po raz trzeci w odnowionej formule. Pierwotnie był organizowany w latach 1984- 1997, a Honda była pierwszym jego zwycięzcą z projektem trzeciej generacji modelu Civic.

Listy zamówień na model produkcyjny bazujący na Urban EV Concept, zostaną otwarte na początku 2019 roku, a pierwsze dostawy do europejskich klientów zaczną się pod koniec roku.

Honda_Urban_Con4