UDANY ZLOT ZABYTKOWYCH POJAZDÓW W BOGUCHWALE

Zlot-Zabytkow-b1

W sympatycznej atmosferze odbywał się 14. Zlot Zabytkowych Pojazdów w Boguchwale. Gorące było przede wszystkim powietrze, ale emocji też nie brakowało.

Imp[reza rozpoczęła się przejazdem przez główną drogę w mieście i dotarciem na tylną część Pałacu Lubomirskich, gdzie kiedyś było zejście do jeziora.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

ROZMAITOŚCI


 

Zlot-Zabytkow-b2

W samo południe rozpoczął się konkurs elegancji, w którym ocenianych było kilka szczegółów:
• dopasowanie stroju do okresu z którego pochodził pojazd – jurorem była Justyna Placha- Adamska, Zastępca Burmistrza Boguchwały;
• stan techniczny pojazdu i jego oryginalność – oceniał Mirosław Kwaśniak (Radny Miasta Rzeszowa);
• sposób prezentacji załogi pojazdu – oceniał Piotr Błażejowski, przedstawiciel PODR;
• związek pojazdu z rolnictwem – oceniał Grzegorz Bochnak, przedstawiciel PODR.

Zlot-Zabytkow-b3

W konkursie przyznane zostały trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Pierwsze miejsce i 37 punktów na 40 możliwych zdobył właściciel Mercedesa W124 z 1985 roku, który odegrał scenkę rodzajową nawiązującą do rolnictwa. Drugie miejsce przypadło Erwinowi Gorczycy, który odwiedził zlot motocyklem Harley Davidson UL z 1940 roku.

Kolejna pozycja przypadła Tadeuszowi Budzyniowi, który wraz z żoną przyprowadził Poloneza w milicyjnej wersji z pełnym wyposażeniem z początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Laureaci nagród otrzymali vouchery na weekend w Hotelu Podkarpackim w Boguchwale dla dwóch osób.

Wyróżnienia przypadły Janowi Adamczykowi z Niechobrza za pięknie odrestaurowanego Oldsmobila z 1935 roku, oraz właściciel Chevroleta 228. Tutaj nagrodami był olej Motul dedykowany do pojazdu historycznego, oraz przegląd klimatyzacji w aucie osobowym lub ciągniku rolniczym. Obie nagrody ufundował Serwis Hoffman z Rzeszowa.

Zlot-Zabytkow-b4

Podczas pokazów można było zobaczyć Saab-a 96V4 Rally, który tym razem wystąpił w barwach Miasta Boguchwały i z tym oznakowaniem będzie go można zobaczyć w przyszłych rajdach Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Ponadto na zlot zjechały się inne ciekawe modele, w tym Renault 4, Sokół 600RT (którego właścicielem jest Paweł Kut), kilka Mercedesów, WSK-i, MZ ES 250/1 z oryginalnym wózkiem Stoye i wiele innych pojazdów.

Paweł Hoffman

Zlot-Zabytkow-b5