VERVA STREET RACING 2019: ROBERT KUBICA W GDYNI

verva-sr1

24 i 25 sierpnia w Gdyni odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Verva Street Racing. Na fanów motoryzacji czeka wiele atrakcji.

Będą wyścigi i pokazy, a także spotkania z gwiazdami sportu, m.in. Robertem Kubicą i Georgem Russellem. Kierowcy Formuły 1 zaprezentują bolidy zespołu ROKiT Williams Racing.


Zobacz także:

SPORT


 

Wieczorami imprezę uświetnią występy popularnych artystów.

verva-sr2

Tegoroczna Verva Street Racing jest wyjątkowa – po raz pierwszy motoryzacyjny festiwal potrwa aż dwa dni. Wypełnią je imprezy na głównych ulicach Gdyni, a także na plaży, w wodzie i powietrzu. Nie zabraknie też stałych punktów programu, czyli Pit Party, strefy rodzinnej i gastronomicznej.

– Sport w naszej strategii sponsoringowej odgrywa istotną rolę. PKN Orlen jako czempion polskiej gospodarki konsekwentnie angażuje się we wspieranie motorsportu, w którym nasi zawodnicy odnoszą sukcesy na międzynarodowych arenach. Verva Street Racing to wydarzenie na najwyższym poziomie. Jego jubileuszowa edycja odbędzie się Gdyni. Kolejna prospołeczna inicjatywa na Pomorzu pozwoli nam jeszcze bardziej zacieśnić relacje z tym regionem – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

– Gdyński kalendarz wypełniony jest wielkimi wydarzeniami, często rangi mistrzowskiej, więc Verva Street Racing organizowana przez PKN Orlen doskonale wpisuje się w miejską strategię. To wyróżniająca się rozmachem impreza dla całych rodzin. Czeka nas mnóstwo różnorodnych atrakcji i jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przyjechać do Gdyni, by przeżyć tu niezapomniane emocje – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

verva-sr3

W tym roku rozbudowana będzie strefa dynamiczna. Pokazy i wyścigi będzie można oglądać na trzech oddzielnych torach. Na Skwerze Kościuszki, na specjalnie zbudowanym na tę okazję ulicznym torze Formuły 1 kibicom najszybszych zawodów świata zaprezentują się Robert Kubica i George Russell ze swoimi bolidami.

Podziwiać będzie można też mistrzów driftu, w tym Kubę Przygońskiego, rallycross’u i GT/ Le Mans oraz kierowców WRC i RSMP z Kacprem Wróblewskim na czele. Emocjonujący wyścig rozegra żużlowa reprezentacja Polski, która niedawno dołączyła do Orlen Team, obchodzącego w tym roku 20-lecie istnienia.

Na drugim torze, zlokalizowanym na Skwerze Arki Gdynia, widzowie będą mogli podziwiać pokazy FMX, stuntu, WRC2, a także spektakularny popis driftu samochodem ciężarowym. Trzeci tor to specjalnie przygotowany odcinek gdyńskiej plaży miejskiej, który będzie przywodził klimat Dakaru.

verva-sr4

Stanie się wyzwaniem dla rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówek, walczących co roku w najtrudniejszym rajdzie świata. Tu swoje umiejętności zaprezentują m.in. zaprawieni w dakarowych zmaganiach zawodnicy Orlen Team: Kuba Przygoński, Adam Tomiczek i Maciej Giemza.

Z rozgrzanego asfaltu i piaszczystych wydm akcja przeniesie się w powietrze i na wodę. Podniebne akrobacje prezentować będą piloci z grupy akrobacyjnej Żelazny, Artur Kielak oraz motoparalotniarz – Wojtek Bógdał. Na wodzie z kolei królować będzie Łódź Fountain 29 o mocy 600 KM.

Miłośnicy motoryzacji z bliska przyjrzą się najszybszym, najdroższym i najnowocześniejszym superautom oraz legendom amerykańskich szos. Obok siebie staną young timery, terenówki, pojazdy militarne i najbardziej fantazyjne przykłady tuningu. Zachwycać się będzie można zabytkowymi perełkami polskiej i światowej motoryzacji, a także najnowszej generacji „elektrykami”. W sumie na Pit Party zaprezentuje się ponad 500 niezwykłych maszyn.

verva-sr5

VERVA Street Racing to otwarta impreza dla całych rodzin. Na najmłodszych będzie czekać strefa zabaw, w której animatorzy zadbają o liczne atrakcje. Natomiast w strefie gastronomicznej dostępne będą m.in. produkty Stop Cafe.

Wieczorami nie zabraknie emocji muzycznych. W sobotę wystąpi grupa Lipali, The Cassino oraz gwiazda wieczoru – Sylwia Grzeszczak. Natomiast w niedzielę scena będzie należała do Luxtorpedy, Darii Zawiałow i zespołu C-BooL.

Fot.: Tomek Gola, Wojciech Figurski