VOLKSWAGEN CONNET CZYLI OSOBISTY ASYSTENT KIEROWCY

VW Connect

Z myślą o użytkownikach starszych modeli Volkswagen wprowadził do oferty urządzenie o nazwie DataPlug. Współpracuje ono z komputerem pokładowym w samochodzie.

Za pośrednictwem sieci Bluetooth przesyła dane do darmowej aplikacji VW Connect na smartfonie. Dzięki temu wszystkie istotne informacje na temat samochodu można mieć w zasięgu ręki.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

TECHNIKA


 

Urządzenie pozwala, między innymi, w prosty sposób kontrolować wydatki na paliwo, bo automatycznie rozpoznaje tankowania, wylicza średnie zużycie paliwa i umożliwia sprawdzenie położenia samochodu.

Aplikacja VW Connect, która nie tylko zapisuje statystyki jazdy, ale pełni również wiele innych funkcji jest przeznaczona dla wszystkich tych użytkowników Volkswagenów, którzy w swoich autach nie mają systemu Car-Net oferowanego do modeli z nawigacją. Urządzenie DataPlug może działać z większością modeli Volkswagena wyprodukowanych po 2008 roku. Można zamówić je online na stronie internetowej: www.vw-app-manager.pl/vwconnect

Po umieszczeniu urządzenia DataPlug w złączu OBD (On Board Diagnostic) w samochodzie, które znajduje się pod kierownicą i połączeniu go ze smartfonem za pośrednictwem sieci Bluetooth kierowca uzyskuje dostęp do następujących funkcji:
• Mój Volkswagen, czyli informacje na temat pojazdu;
• Przejazdy – wyświetlanie przejazdów i ocena stylu jazdy;
• Wyzwania, czyli podpowiedzi jak uzyskać jeszcze lepsze wyniki zużycia paliwa;
• Partnerzy serwisowi – dane kontaktowe do dealerów Volkswagena w najbliższej okolicy;
• Parking, czyli informacja o miejscach parkingowych;
• Tankowanie – prosta kontrola zużycia i kosztów paliwa;
• Wezwanie pomocy – porady i wskazówki przydatne w sytuacji awaryjnej.