VOLKSWAGEN: DWIE PREMIERY PODCZAS ZLOTU FANÓW GTI

vw-zlot11

Na ten dzień dwie grupy praktykantów czekały od dawna. Ich prototypowe Golfy zadebiutowały podczas 37. zlotu miłośników GTI. Każdego roku dziesiątki tysięcy fanów samochodów przyjeżdża nad Wörthersee, aby wziąć udział w legendarnej imprezie.

Początkujący specjaliści Volkswagena prezentują swoje modele koncepcyjne szerokiej publiczności – Golfa GTI Next Level (zespół z Wolfsburga) i Golfa Varianta TGI Gmotion (praktykanci z Zwickau).


Zobacz także:

VOLKSWAGEN: PREMIERA NOWEJ TOPOWEJ WERSJI GOLFA GTI

TURYSTYKA


 

Dwa wyjątkowe Golfy powstały w ciągu około dziewięciu miesięcy na podstawie pomysłów 29 uczniów z 12 wydziałów.

vw-zlot12

Przy projektowaniu elementów zewnętrznych i wewnątrz auta, uczennice i uczniowie zaprezentowali spore umiejętności rzemieślnicze, wykorzystali cyfrowe metody projektowania (CAD) i produkcji, takie jak technologia druku 3D. Zaprogramowali również aplikacje do sterowania niektórymi funkcjami samochodu przy pomocy smartfona lub tabletu.

– Podczas pracy nad wymarzonym Golfem uczniowie dowiadują się o złożoności procesu projektowania i produkcji samochodów oraz o wielu zagadnieniach związanych z przyszłym zawodem.

vw-zlot13

Zyskują także praktyczne doświadczenie w stosowaniu technologii cyfrowych oraz w zakresie systemów i łączenia samochodów z Internetem. Przy projektowaniu tak wyjątkowych samochodów wybieramy szczególnie zaangażowane młode talenty i dajemy im możliwość uczenia się od doświadczonych kolegów już na wczesnym etapie kształcenia zawodowego – mówi Andreas Strutz, szef Kształcenia Zawodowego marki Volkswagen.

W tym roku projekt był wspierany przez działy projektowania, rozwoju technicznego, pilotażowy, produkcję części z tworzyw sztucznych, lakiernię i centrum multimedialne.

vw-zlot14

Premiera nr 1: Golf GTI Next Level
Golf GTI Next Level jest napędzany przez 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 302 kW/411 KM, który współpracuje z 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią. Koncepcyjne GTI jest pomalowane standardowymi lakierami: biało- srebrnym metalizowanym i czarnym (z tyłu). Folia w kontrastowych kolorach jest nałożona na lakier. Podobnie jak elementy nadwozia, takie jak – na przykład – dyfuzor i wewnętrzne części kutych aluminiowych kół, okleiny są malowane ręcznie.

Premiera nr 2: Golf Variant TGI Gmotion
14 uczniów z Volkswagen Sachsen prezentuje Golfa Varianta Gmotion z 1,5-litrowym silnikiem o mocy 96 kW/131 KM zasilanym gazem ziemnym i współpracującym z 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią. W tym aucie napęd jest przenoszony na cztery koła. Pod okiem specjalistów z Volkswagena uczniowie z fabryki samochodów w Zwickau, fabryki silników w Chemnitz i Szklanej Manufaktury w Dreźnie opracowali samochód studyjny, który łączy sportowy charakter, elegancję i możliwości terenowe.

vw-zlot15

vw-zlot16