VOLKSWAGEN: ELEKTRYCZNY I.D. R PIKES PEAK – ŚLEDŹ PREMIERĘ

vw-wysci-el1

Dla Volkswagena zaczyna się nowa era w sporcie samochodowym. Model I.D. R Pikes Peak ma wszystko, aby zelektryzować publiczność. Dosłownie i w przenośni.

Auto należące do nowej rodziny modeli I.D. zostanie zaprezentowane publicznie już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

I.D. R Pikes Peak to pierwszy w pełni elektryczny samochód wyścigowy Volkswagena. Podstawę tego ekscytującego pojazdu stanowią lekka konstrukcja, dopracowane pod kątem aerodynamicznym nadwozie i mocny silnik elektryczny. I.D. R Pikes Peak zadebiutuje na torze wyścigowym w Alés we Francji, na którym światowej klasy francuski kierowca – Romain Dumas – czuje się jak w domu.

To on poprowadzi pierwszego elektrycznego sportowego Volkswagena podczas wyścigu Pikes Peak Hill Climb. Dzień po prezentacji rozpocznie się oficjalny program testów. Data – 24 czerwca 2018 r. Cel – pobicie rekordu w kategorii elektrycznych samochodów wyścigowych.

Wyścig na szczyt Pikes Peak, znany jako „Race to the Clouds”, rozpoczyna się na wysokości 2 802 m n.p.m. i kończy na wysokości 4 302 m n.p.m. Od ponad 100 lat należy do najbardziej spektakularnych wydarzeń w sporcie samochodowych. Volkswagen brał udział w tym wyścigu w 1987 roku z Golfem napędzanym dwoma silnikami, który nie ukończył rywalizacji. Tym razem celem jest zwycięstwo i ustanowienie nowego rekordu trasy dla samochodów elektrycznych.

Transmisję na żywo z prezentacji Volkswagena I.D. R Pikes Peak można śledzić w niedzielę, 22 kwietnia, od godz. 17:00 na kanale www.facebook.com/volkswagenmotorsport i na stronie www.volkswagen-motorsport.com.