VOLKSWAGEN: MOBILNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO NAGRODĄ

vw-pomoc-k1

Uczniowie z 10 szkół zmierzyli się przed wkacjami w decydującym starciu – VI finale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Dzieci wzięły udział w grze miejskiej, podczas której mogły wykazać się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, którą zdobyły wcześniej na lekcjach w swoich szkołach.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO

ROZMAITOŚCI


 

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie i otrzymała w nagrodę – Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena. Przekazanie nagrody odbyło się na początku września, udział w nim wzięli uczniowie szkoły w Kołodziejewie, nauczyciele, Katarzyna Krokos – Dyrektorka placówki, przedstawiciele lokalnych władz, aktor – Kuba Wesołowski oraz przedstawiciele marki Volkswagen – fundatora nagrody.

vw-pomoc-k2

– Bardzo nas cieszy pierwsza nagroda. Nieskromnie przyznam, że miałam również wkład w jej zdobycie, gdyż w ostatnim etapie tego konkursu byłam z uczniami w Warszawie i wraz z nimi walczyłam o zwycięstwo. W dojściu do finału pomogły mi dwie nauczycielki Renata Konieczka i Justyna Białek. Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena bardzo nam się przyda. Nasza szkoła położona jest tuż przy ulicy, a uczniowie dojeżdżają do niej z okolicznych wsi i miejscowości. Dlatego tak ważne jest, żeby znali zasady ruchu drogowego i wiedzieli jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście także znając zasady udzielania pierwszej pomocy – mówi Katarzyna Krokos, Dyrektorka szkoły w Kołodziejewie.

W skład Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego Volkswagena wchodzą maty gumowe imitujące asfalt, rondo oraz przejścia dla pieszych, a także sygnalizatory świetlne i znaki drogowe. Dzięki tym elementom dzieci będą mogły poznać zasady ruchu drogowego oraz dowiedzieć się, jak bezpiecznie poruszać się zarówno będąc pieszym, rowerzystą, jak i kierowcą.

– Dzięki projektowi Mali Ratownicy dążymy do tego, aby wszystkie dzieci w Polsce umiały udzielać pierwszej pomocy. Zależy nam także na tym, aby najmłodsi potrafili bezpiecznie zachować się na drodze, znali zasady ruchu drogowego, wiedzieli na co zwrócić uwagę na ulicy czy przejściu dla pieszych. Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena zostało zaprojektowane przez specjalistów tak, by w przystępny sposób nauczyć dzieci właśnie tych wszystkich umiejętności. Ważne jest, aby raz zdobyta wiedza była utrwalana. Z pierwszą pomocą oraz zasadami bezpiecznego ruchu drogowego jest jak ze sportem. Trzeba cały czas trenować i powtarzać, doskonalić się. Stąd właśnie pomysł na nagrodę jaką jest Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego Volkswagena. Dzięki niemu, wszystkie dzieci uczące się w szkole w Kołodziejowie, przez wiele lat będą mogły w przyjazny i interaktywny sposób uczyć się tego, co najważniejsze – jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz pomóc innym gdy zajdzie taka potrzeba – mówi Tomasz Tonder, Rzecznik Prasowy marki Volkswagen.

vw-pomoc-k3

Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy instruktorzy RUR przeszkolili ponad 500 dzieci, które odwiedziły strefę Volkswagena.

Natomiast od lipca do sierpnia Mali Ratownicy pojawili się w najpopularniejszych, nadmorskich miejscowościach m.in.: Kołobrzegu, Świnoujściu czy Władysławowie. To właśnie tam, wszystkie dzieci mogły zdobyć supermoc i stać się bohaterami, którzy umieją udzielać pierwszej pomocy. Łącznie, od początku roku przeszkolono już prawie 6 tys. dzieci.

Volkswagen wspiera Fundację WOŚP także flotą samochodów. W zeszłym roku marka użyczyła swoje najnowsze auta na potrzeby programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz do obsługi wolontariatu WOŚP „Pokojowego Patrolu„.