VOLKSWAGEN: NOWY T-ROC CZYLI KABRIOLET NA BAZIE SUV-A

vw-trok-c1

W ramach ofensywy nowych modeli Volkswagen wprowadzi na rynek swój pierwszy kabriolet na bazie auta typu SUV – T-Roc cabrio. Jego produkcja rozpocznie się w pierwszym półroczu 2020 roku w Osnabrück.

Rada Nadzorcza Koncernu Volkswagen na swoim ostatnim posiedzeniu przeznaczyła dla fabryki ponad 80 milionów euro.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Tą decyzją Volkswagen nawiązuje do tradycji budowy kabrioletów przez załogę fabryki w Osnabrück i zapewnia jej miejsca pracy.

SUV-y mają dzisiaj decydujący wpływ na wzrost sprzedaży marki Volkswagen. Tiguan z liczbą 720 000 sprzedanych egzemplarzy znalazł się w 2017 roku w grupie dziesięciu najczęściej kupowanych modeli na świecie i zalicza się do pierwszej trójki najpopularniejszych SUV-ów.

vw-trok-c2

Do 2020 roku marka zamierza rozszerzyć swoją globalną ofertę aut tego typu do 20 modeli. Około 40 procent sprzedawanych aut marki będą wtedy stanowić SUV-y. Dzięki T-Rocowi w wersji cabrio Volkswagen wzmocni swoją pozycję w segmencie, który rośnie dzisiaj najmocniej w całej branży samochodowej.

Dzięki zainwestowaniu ponad 80 milionów euro w produkcję nowego kabrioletu w fabryce w Osnabrück zostaną zmodernizowane technologie produkcyjne, montaż i logistyka. Docelowo w zakładzie ma powstawać do 20 000 egzemplarzy tego modelu rocznie. T-Roc kabriolet to nowy rodzaj auta. Decydując się na jego produkcję Volkswagen kontynuuje niemal 70-letnią tradycję budowy aut ze składanym dachem.

T-Roc w swojej podstawowej wersji został z sukcesem wprowadzony na europejski rynek pod koniec 2017 roku. Dotychczas zamówiono ponad 40 000 egzemplarzy.

Volkswagen Osnabrück GmbH zatrudnia 2 300 pracowników. Na trzech liniach produkcyjnych w 2017 roku powstało ponad 76 000 samochodów. Z taśm fabryki zjeżdżają dzisiaj Volkswagen Tiguan oraz Porsche Cayman, poza tym w zakładzie w Osnabrück lakierowana jest część nadwozi Skody Fabii. Od powstania w 2011 roku w zakładzie wyprodukowano ponad 280 000 samochodów.