VOLKSWAGEN: SPOTKAŁEŚ TEN SAMOCHÓD NA DRODZE W POLSCE?

vw-touareg-p1

Zamaskowany nowy Volkswagen Touareg rozpoczął podróż z fabryki Volkswagena w Bratysławie na światową premierę w Pekinie. W ciągu zaledwie 3 tygodni samochód pokona trasę liczącą ponad 15 000 km.

Przebiega ona przez Słowację, Austrię, Czechy, Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Kazachstan, Mongolię i Chiny. Pierwszy przystanek zaplanowano w Poznaniu.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

ROZMAITOŚCI


 

Touareg trzeciej generacji w ofercie Volkswagena jest kolejnym ważnym elementem wielkiej ofensywy modelowej. Samochód, który zajmuje zaszczytne miejsce w gamie, swoim wyrazistym designem, innowacyjnymi systemami asystującymi i sportowymi właściwościami jezdnymi świadczy o sile i możliwościach Volkswagena.

vw-touareg-p2

Szacuje się, że w ciągu najbliższych 5 lat popyt na SUV-y wielkości Touarega wzrośnie dwukrotnie. Już teraz samochody tego typu cieszą się popularnością i należą do jednego z najszybciej rosnących pod względem sprzedaży segmentów rynku. Tak jak modele dwóch poprzednich generacji nowy Touareg jest samochodem, który potrafi sprostać rozmaitym zadaniom.

O jego sile i wszechstronności świadczą nie tylko mocny i wytrzymały zespół napędowy, ale również pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi czy system, który zapobiega przechyłom nadwozia. Tak „uzbrojony” Touareg jest SUV-em jednocześnie dynamicznym w prowadzeniu i bardzo bezpiecznym.

vw-touareg-p3

We wnętrzu innowacyjny charakter nowego auta podkreśla Innovision Cockpit, czyli jeden z największych ekranów, który integruje wskaźniki i wyświetlacz systemu multimedialnego. Dzięki niemu dostęp do informacji i usług multimedialnych będzie niezwykle szybki i łatwy.

Światowa premiera nowego Touarega odbędzie się 23 marca na targach motoryzacyjnych w Pekinie. W Polsce samochód zostanie zaprezentowany podczas salonu samochodowego Poznań Motor Show w dniach 5-8 kwietnia. Do salonów nowy Touareg trafi w czerwcu.

vw-touareg-p4