VOLVO: NOWE S60 OFICJALNIE ZADEBIUTOWAŁO W POLSCE (CENY)

volvo-s60-0

Wydarzenie w polskiej motoryzacji w ostatnich dniach była polska premiera nowego Volvo S60. Jest to pierwsze auto marki wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych i pierwsze od lat dostępne wyłącznie z silnikami benzynowymi, także z napędami hybrydowymi.

W Volvo Car Warszawa zgromadziła się śmietanka dziennikarzy motoryzacyjnych i zaproszonych gości, którzy nie tylko mieli okazje obejrzeć nowy model, ale także poznać jego ceny.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Ten najbardziej sportowy model w ofercie Volvo będzie walczył w konkurencyjnym segmencie średniej wielkości sedanów premium. Na rynku debiutują wersje T4 190 KM i T5 250 KM w cenach niższych od 40 do 55 tys. zł w porównaniu do modeli konkurujących marek.

volvo-s60-4

 

To kolejna premiera zorganizowana w Volvo Car Warszawa zlokalizowanym w samym centrum miasta. Obiekt łączy w sobie funkcje Downtown Store, kawiarni, a także centrum biznesowo- kulturalnego. S60 został umieszczony na pierwszym piętrze salonu za pomocą specjalnego podnośnika ustawionego na chodniku przed salonem. Samochód wjechał z podnośnika do salonu przez… okno.

Mocna oferta na wejście

Podczas prezentacji samochodu przedstawiciele marki podkreślali, że trafia on do wymagającego i konkurencyjnego segmentu rynku. Wśród średniej wielkości sedanów marek premium trwa zażarta konkurencja. Model S60 będzie dostępny w wersji First Edition z bogatym wyposażeniem dodatkowym, niewymagającym dopłaty. Podobnie skonfigurowane samochody konkurencji są droższe.

W specjalnej edycji S60 bez dopłaty otrzymamy m.in. pakiet R-Design, 18 calowe koła, automatyczną skrzynię biegów, skórzaną tapicerkę, nawigację, nagłośnienie High Performance, czujniki parkowania, tempomat, dwustrefową klimatyzację, elektryczną regulację fotela kierowcy i elektrycznie składane lusterka, przygotowanie pod system Android Auto/ Apple Car Play, Volvo On Call oraz bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa.

volvo-s60-5

 

Najbardziej sportowe Volvo w ofercie

Dynamiczny charakter S60 podkreśla linia nadwozia, sportowy pakiet R-Design, charakterystyka zawieszenia i zastosowane jednostki napędowe. Już bazowy silnik T4 ma 190 KM, a mocniejszy T5 250 KM. Właśnie te dwie wersje trafią do Polski w pierwszej kolejności. Każda z nich jest dostępna wyłącznie z automatem, a mocniejszą z nich można doposażyć także w napęd na cztery koła.

Pod koniec roku debiutują kolejne dwie wersje: T6 AWD 310 KM oraz hybryda typu plug- in T8 390 KM. W topowej wersji S60 będzie osiągał setkę w 4,7 sek.

Nowy sedan powstał z myślą o kierowcach, którzy chcą czerpać przyjemność z prowadzenia samochodu. Jednocześnie gama silnikowa tego samochodu świetnie wpisuje się w politykę flotową i preferencje zakupowe klientów biznesowych. Polscy przedsiębiorcy najczęściej wybierają samochody z silnikami dwulitrowymi, przednim napędem, automatyczną skrzynią biegów i coraz częściej z silnikami benzynowymi.

volvo-s60-15

 

Ich preferencje wyglądają dokładnie tak, jak specyfikacja S60. Wygląda na to, że ten model ma duże szanse trafić w ich potrzeby.

Kiedy w salonach i za ile?

Pierwsze egzemplarze S60 docierają właśnie do polskich salonów. Można wybierać spośród trzech wersji napędowych tego auta: T4 FWD 190 KM (od 165 000 zł), T5 FWD 250 KM (od 178 650 zł) i T5 AWD (od 188 650 zł). Mimo, że te wersje S60 są dobrze wyposażone, lista dodatkowych opcji jest bardzo długa i można je dowolnie konfigurować.

Cenniki modeli T6 AWD 310 KM i T8 plug-in hybrid 390 KM zostaną podane później.