VOLVO POLSKA NAGRODZONE NA KONGRESIE W KATOWICACH

volvo_elechybrid1

Volvo Polska otrzymało prestiżową nagrodę „Inwestor bez granic” podczas odbywającego się w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Volvo zostało wyróżnione za konsekwencję w inwestowaniu, zgodnie z najnowszymi trendami w motoryzacji.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Volvo jest obecne w Polsce od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, a od lat dziewięćdziesiątych ma we Wrocławiu fabrykę, która jest największym europejskim centrum kompetencyjnym i zakładem produkującym autobusy marki, które dostarczane są na rynki całej Europy.

We Wrocławiu ulokowane jest też centrum badawczo- rozwojowe, w którym opracowywane są najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w autobusach, a także centrum usług biznesowych. Volvo zatrudnia niemal 4 tys. pracowników, w tym około tysiąca inżynierów, korzysta też z ponad 100 polskich dostawców.

volvo_elechybrid2

– Jesteśmy dumni z przyznanej nagrody. Od lat konsekwentnie budujemy swoją pozycję w Polsce. Mogą być Państwo pewni, że każdy autobus Volvo jeżdżący o drogach Polski, ale też całej Europy został w całości wyprodukowany we Wrocławiu, przy udziale polskich inżynierów i wykorzystaniu polskich komponentów, powiedział Marek Gawroński, Wiceprezes Volvo Polska ds. Relacji z Sektorem Publicznym, który w imieniu Volvo Polska odebrał nagrodę.

Volvo było nominowane jako jedna z 20 działających w naszym kraju firm zagranicznych, z takich sektorów jak energetyka, elektrotechnika, automatyka przemysłowa, chemia, nieruchomości, przemysł obronny, spożywczy, maszynowy, samochodowy, stalowy, telekomunikacja. Volvo to jedyny producent autobusów wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu.

„Inwestor bez granic” to konkurs, którego celem jest propagowanie wzorowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją, którym towarzyszy ekonomiczna skuteczność w realizacji strategii inwestycyjnej. Kryteria wyboru laureatów to m.in. skala inwestycji, ich wpływ na potencjał polskiej gospodarki i na jej innowacyjność, a także znaczenie przedsięwzięcia dla polskiego rynku pracy i dla budowania marki Polski w świecie.

Zwycięzcy ogłaszani są co roku podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.