VOLVO POLSKA: PRODUKTY I USŁUGI NA WYSTAWIE MADE IN WROCŁAW

volvo-pol1

Na wystawie Made in Wrocław firma Volvo Polska zaprezentowała zaprojektowany i wyprodukowany we wrocławskiej fabryce hybrydowo- elektryczny autobus Volvo 7900.

Firma jest częścią lokalnej społeczności od ponad dwudziestu lat, a wytwarzane tu autobusy i dostarczane usługi biznesowe mają światową renomę.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

Podczas dyskusji panelowej o potencjale gospodarczym miasta „Wrocław 4.0 – sen czy rzeczywistość” Marek Gawroński – wiceprezes ds. relacji publicznych, Volvo Polska mówił o innowacyjnych rozwiązaniach Volvo w zakresie elektro- mobilności dla transportu publicznego.

Zaprezentowana na wystawie elektryczna hybryda Volvo 7900 EH to jeden z modeli zelektryfikowanych autobusów miejskich projektowanych przez polskich inżynierów i produkowanych seryjnie od 2010 roku w fabryce Volvo we Wrocławiu.

Obecnie, produkowana we Wrocławiu gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid (dostępną również w wersji przegubowej), elektryczną hybrydę 7900 Electric Hybrid oraz w pełni elektryczny autobus 7900 Electric. Pojazdy te stanowią część transportu zbiorowego w wielu miastach, między innymi w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii i innych.

volvo-po2

Natomiast w Polsce w 2018 roku Volvo wygrało przetarg bądź już dostarczyło zelektryfikowane autobusy do Inowrocławia (8 elektrycznych i 8 elektryczno- hybrydowych), Grudziądza (7 elektryczno- hybrydowych), Białegostoku (4 hybrydowe), Ełku (6 hybrydowych), Krosna (11 hybrydowych), Jeleniej Góry (3 hybrydowe), Krakowa (12 hybrydowych – przegubowych), Kędzierzyna- Koźla (1 hybrydowy) i Leszna (8 hybrydowych).

Do tej pory Volvo na całym świecie dostarczyło operatorom transportu publicznego ponad 4 tys. zelektryfikowanych autobusów.

Wrocławska fabryka jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie. Powstają w niej innowacyjne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.

Również we Wrocławiu – w Centrum IT Volvo powstają innowacyjne rozwiązania informatyczne stosowane zarówno w autobusach Volvo jak i w procesie produkcji. Na wystawie Made in Wrocław Volvo przedstawiło przykłady wykorzystania sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości w procesie produkcji autobusów oraz przykłady zastosowania automatyzacji w procesach kadrowych.

Firma Volvo Polska obejmuje obecnie: fabrykę autobusów, a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR. W firmie pracuje ponad 3,5 tysiąca pracowników. Volvo Polska jest wiodącym pracodawcą w mieście i w regionie, utytułowanym wyróżnieniami dla najlepszego pracodawcy.

Made in Wroclaw to wydarzenie biznesowe zorganizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Celem wydarzenia jest dyskusja o gospodarczej sile marki Wrocław, potencjale ekonomicznym miasta i regionu, innowacyjnych technologiach, a także prezentacja wrocławskich firm i wytwarzanych tu produktów: https://made-in-wroclaw.pl/targi .