WYŚCIGI: BRACIA SZKOPKOWIE NIEPOKONANI NA TORZE POZNAŃ

wysc-tp-sz12

Zawodnicy zespołu Pazera Racing z sukcesami zakończyli trzecią rundę motocyklowych mistrzostw Polski. Na torze w Poznaniu w niedzielę w klasie Superbike triumfował Paweł Szkopek.

Zadowoleni mogą być także kierowcy teamu Pazera Racing. W niedzielę w klasie Superbike triumfował Paweł Szkopek, w sobotę w Rookie 1000 Radek Brandebura, a w obu wyścigach Superstock 600 na podium stanął Patryk Pazera.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Paweł Szkopek w sobotę nie został dopuszczony do startu z powodu dyskusyjnej interpretacji przepisów dotyczących zmiany motocykla. W niedzielę zawodnik Automobilklubu Polski przypomniał rywalom dlaczego jest jedenastokrotnym mistrzem Polski. Obrońca tytułu zdominował drugi wyścig weekendu, wygrywając z przewagą dwunastu aż sekund.

wysc-tp-sz1

– Dzisiejszy wyścig wyglądał tak, jak miał wyglądać także sobotni. Wygrałem zdecydowanie, bez większego problemu kontrolując sytuację. Jestem wściekły z powodu wczorajszej sytuacji. Nie zostałem dopuszczony do wyścigu, choć dysponowałem sprawnym motocyklem, dlatego naturalnie jako zespół złożyliśmy wniosek o anulowanie sobotnich zmagań – mówi Paweł Szkopek.

W sobotę w Rookie 1000 wygrał Radek Brandebura, a w obu wyścigach Superstock 600 na podium stanął Patryk Pazera.

– Oba wyścigi zakończyłem na podium, więc nie mam powodów do narzekań. Wiemy co poprawić przed kolejnymi startami, aby jeszcze bardziej podkręcić tempo podczas następnej rundy, dlatego nie możemy się doczekać powrotu do Poznania – komentuje Patryk Pazera.

wysc-tp-sz3

– Sobotni wyścig potoczył się dla nas idealnie. W niedzielę w drugiej połowie wyścigu nieco straciłem tempo, ale najważniejsze, że dwukrotnie stanąłem na podium, w tym w sobotę na jego najwyższym stopniu – mówi Radek Brandebura.

Cztery zwycięstwa Wójcik Racing Teamu w Poznaniu

Kolejny pełen sukcesów weekend dla motocyklistów Wójcik Racing Teamu. Marek Szkopek w sobotę stanął na pierwszym, a w niedzielę na drugim stopniu podium mistrzostw Polski klasy Superbike, po wyścigach w Poznaniu umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

wysc-tp-sz4

Dwoma kolejnymi wygranymi swoją przewagę w klasie Supersport na półmetku sezonu powiększył Sebastian Zieliński. Zwycięstwo w klasie Superstock 600 wywalczył również obrońca tytułu Szymon Strankowski, podczas gdy na podium stawali także Adrian Pasek dwukrotnie w kategorii Superstock 1000 i Paweł Górka w klasie Superbike.

– To był dla nas kolejny niemal idealny weekend. Marek Szkopek umocnił się na czele tabeli Superbike’ów sięgając po kolejne zwycięstwo, Sebastian Zieliński ponownie był bezkonkurencyjny w Supersportach, a Adrian Pasek pokazał świetne tempo, dwukrotnie finiszując na drugim miejscu w Superstock 1000. Tym razem na podium o włos zabrakło Kamila Krzemienia i Wiktora Ostrowskiego, a obaj pokazali świetne tempo. Wielkie podziękowania dla całego zespołu, który już za kilka dni rusza do Japonii – mówi szef zespołu Grzegorz Wójci.

wysc-tp-sz5

Czwarta runda mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia. Także na torze w Poznaniu. Wcześniej jednak, 29 lipca, czeka ich start w prestiżowym wyścigu ośmiogodzinnym mistrzostw świata FIM EWC na japońskim torze Suzuka.