WYŚCIGI GÓRSKIE: 58 ZGŁOSZONYCH KIEROWCÓW NA MAGURĘ

stec_123

Wszyscy kandydaci do tytułów mistrzowskich Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zgłosili swój udział w 5. Wyścigu Górskim który odbędzie się 15 – 17 czerwca.

Na liczącej 58 pozycji liście zgłoszeń znaleźli się zarówno ubiegłoroczni mistrzowie kraju, jak i liderzy klasyfikacji po tegorocznej I i II Rundzie GSMP, rozegranych w Załużu.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT


 

Stawkę otwierają: ubiegłoroczny Mistrz Polski Waldemar Kluza (Skoda Fabia S 2000), drugi w 2017 Dubai (Mitsubishi Lancer Berg Monster) i brązowy medalista Roman Baran. W grupie najmocniejszych samochodów znaleźli się także Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer) i Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer). Atrakcją dla kibiców będą na pewno przejazdy Tomasza Myszkiera, dysponującego Skodą Fabią WRC czy Wojciecha Bełtowskiego, który przywiezie z Krakowa kultowe Audi Quattro.

Swoją obecność zapowiedział Mariusz Stec, który tym razem zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty Proto Stecmotorsport, zaś miłośników klasyki ucieszy widok pięknego czerwonego Ferrari 355 Challenge. Najmniejszym samochodem, który zobaczymy na podjeździe pod Magurę Małastowską będzie Fiat 126 p kierowany przez Tomasza Morawca.

W kategorii aut historycznych zgłosiło się 5 zawodników, wśród nich Wicemistrz Polski 2017 Wojciech Koczeski (Subaru Legacy) i trzeci w zeszłym roku Wojciech Myszkier (VW Golf GTi).

Po zeszłorocznej zmianie konfiguracji trasy obowiązujący na niej rekord to 1:45,131 min. Autor rekordu – Waldemar Kluza, przejechał 3610 metrów z 25 zakrętami ze średnią prędkością 123,5 km/h.

Napływają także zgłoszenia do pierwszej edycji Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność. który rozegrany będzie podczas eliminacji GSMP Magura Małastowska i Prządki.

Więcej informacji: strona 5 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska www.wyscigmagura.pl oraz na oficjalnej stronie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski: www.gsmp.pzm.pl. Na obu portalach śledzić będzie można wyniki online, przygotowywane przez portal wyniki-online.pl oraz relację telewizyjną z trasy.

Fot.: Agnieszka Wołkowicz – Agencja UMA