WYŚCIGI GÓRSKIE: JANEK CHMIELEWSKI GOŚCIEM W LIMANOWEJ

chmiel-wg1

Wielkimi krokami zbliża się trzeci wyścigowy weekend w kalendarzu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. W 9. edycji Wyścigu Górskiego Limanowa zmierzy się łącznie 103 zawodników z polskiej i europejskiej czołówki.

Na ponad 6 km trasie na Przełęczy pod Ostrą do tego grona dołączy również doskonały kierowca rajdowy. Zaproszenie do pełnienia roli gościa specjalnego w Limanowej, przyjął Jan Chmielewski.


Zobacz także:

SPORT


 

„Janek” to utytułowany i doświadczony zawodnik, doskonale znany kibicom rajdów samochodowych.

Krakowianin od 2005 roku (debiutował w Rajdzie Wawelskim) zaliczył łącznie ponad 120 startów i od tamtego czasu regularnie sięga po tytuły mistrzowskie. W swoim bogatym sportowym dorobku ma między innymi tytuł Mistrza Polski RSMP 2016 w klasie Open 2WD, czy zdobywane trzykrotnie (sezony 2013-2015) Mistrzostwo Polski w Grupie 2WD – nie bez powodu kierowca uchodzi za specjalistę jazdy „ośką”.

W roku 2016 zapadła decyzja o zmianie samochodu na tylnonapędowe BMW R320 MAXI i w tym unikatowym i charakterystycznie oklejonym samochodzie możemy oglądać „Janka” również w RSMP 2017.

Jan Chmielewski w roli gościa specjalnego wsiądzie do samochodu Abarth, a to oznacza, że czeka na kibiców kolejny konkurs. Podobnie, jak w Załużu i Magurze szczęśliwcy będą mogli osobiście poczuć emocje pokonania trasy, na której zawodnicy stoczą walkę o punkty i zwycięstwo.

Krakowianin z pewnością zadba o to, żeby była to emocjonująca nagroda i bardzo widowiskowy przejazd. Jeśli chcesz, żeby to miejsce pasażera czekało właśnie na Ciebie to śledź oficjalny profil fb.com/pzmGSMP, gdzie już wkrótce zamieszczonych zostanie więcej szczegółów o konkursie.

Fot.: Agnieszka Wołkowicz