WYŚCIGI GÓRSKIE: Z KORCZYNY DO REZERWATU PRZĄDKI O TYTUŁY

W_Kluza1

Jubileuszowy 15. Wyścig Górski Prządki (14 – 16 września), będący 11. i 12. rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapowiada niezwykłe emocje.

Na trasie Korczyna – Rezerwat Prządki rozstrzygnie się tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej GSMP.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT


 

Na opublikowanej liście zgłoszeń, wśród 52 kierowców rywalizujących w GSMP znaleźli się obaj pretendenci do tytułu: prowadzący po 10 rundach Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport) i ustępujący mu zaledwie o jeden punkt, ubiegłoroczny mistrz kraju, Waldemar Kluza (Skoda Fabia S2000).

Aż do ostatniego podjazdu wyścigowego czekać będziemy także na informację, kto stanie na najniższym stopniu podium: pechowiec z poprzedniej rundy – Szymon Łukaszczyk Mitsubishi Lancer EVO V), Mariusz Stec (Ford Fiesta Proto Stecmotorsport) czy Tomasz Myszkier (Skoda Fabia WRC).

M_Ratajczyk2

W Korczynie pojawią się obaj kierowcy Mitsubishi Lancerów z teamu Borg Warner Racing, którzy już zapewnili sobie tytuły mistrzowskie w Grupach A – Szymon Piękoś oraz N – Karol Krupa, któremu wystarczy tylko jedna ukończona runda, aby zdobyć tytuł mistrzowski.

Na trasie nie zobaczymy lidera grupy E-0/PL Mariusza Białego (BMW E 30 320), za jego plecami toczyć się będzie walka o kolejne miejsca w klasyfikacji grupy, podobnie zresztą jak w grupach N i A. Wojciech Koczeski, który w dotychczas rozegranych 10 rundach GSMP Historycznych zdobył komplet punktów, nie pojawi się w Korczynie, o srebro i brąz powalczą Wojtek Myszkier (Volkswagen Golf GTi) i Marcin Kacperek (BMW E 30 318).

Pomiędzy podjazdami GSMP, na trasie wyścigu pojawi się 8 kierowców rywalizujących w pierwszej edycji amatorskiego Pucharu Podkarpacia w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich.

Sz_Pięko1

Sukces realizacji imprez motorsportowych na Podkarpaciu w dużej mierze jest efektem dobrej współpracy organizatorów z Automobilklubu Małopolskiego z samorządami wszystkich szczebli. Podobnie rzecz ma się w Gminie Korczyna, do której warto przyjeżdżać nie tylko przy okazji kibicowania wyścigom.

– Serdecznie witam i pozdrawiam zawodników oraz kibiców 15 Wyścigu Górskiego Prządki 2018. W imieniu społeczności Gminy Korczyna serdecznie dziękuję organizatorom, zawodnikom oraz kibicom za 15 lat niepowtarzalnych emocji sportowych, jakie niesie ze sobą Wyścig. Arena zawodów to miejsce, które przyciąga do siebie nie tylko unikalną przyrodą i krajobrazem, ale także otwartością, zaradnością i dobrym klimatem, jaki tworzą mieszkańcy gminy. To także ciekawy zakątek, który chętnie odwiedzają turyści szukający spokoju i wytchnienia na łonie natury z wieloma ważnymi osobliwościami przyrody, historii i kultury. Zapraszamy w nasze strony. Tutaj każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie! – powiedział Jan Zych, wójt Gminy Korczyna.

Fot.: Agnieszka Wołkowicz (Agencja UMA)