WYŚCIGI: MŁODY POLAK W MISTRZOSTWACH EUROPY MOTO2

motocykle-w1

W motocyklowych mistrzostwach Europy klasy Moto2 w sezonie 2019 ponownie wystartuje 17-letni Piotr Biesiekirski, reprezentujący barwy hiszpańskiego zespołu Euvic Stylobike Good Racing.

Celem jedynego Polaka i najmłodszego zawodnika w stawce będzie regularna walka w czołówce.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Młody warszawianin w ME Moto2 zadebiutował w połowie poprzedniego sezonu, punktując już w swoim pierwszym wyścigu w Aragonii, a następnie imponując siódmą pozycją w listopadowym finale w Walencji. W międzyczasie wywalczył także tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii klasy Open 600.

motocykle-w2

W tym roku Biesiekirski ponownie dosiądzie napędzanego ponad 120-konnym silnikiem z Hondy CBR600RR motocykla niemieckiej marki Kalex. Euvic Stylobike Good Racingl, zespół Valeriano Rodrigueza ma na swoim koncie nie tylko sukcesy w mistrzostwach Europy, ale także starty w mistrzostwach świata Moto2, dokąd doprowadził swojego najsłynniejszego podopiecznego, Hafizha Syahrina. Malezyjczyk jest dzisiaj fabrycznym zawodnikiem w królewskiej klasie MotoGP.

Motocykliści ME Moto2 w sezonie 2019 zmierzą się w jedenastu wyścigach podzielonych na siedem weekendów wyścigowych. Pierwszy z nich już na początku kwietnia na portugalskim torze Estoril.

motocykle-w3

– Bardzo dobrze czułem się w zespole podczas mojego debiutu w ME Moto2 w poprzednim sezonie, dlatego cieszę się, że w tym roku ponownie wystartujemy w tej serii razem. Debiut upłynął pod znakiem nauki i choć wciąż jest jej przede mną sporo, chcę także celować coraz wyżej i regularnie walczyć o miejsca w pierwszej szóstce. Myślę, że jesteśmy na to gotowi, dlatego nie mogę już doczekać się pierwszych wyścigów w Portugalii – mówi Piotr Biesiekirski.

– Cieszymy się, że Piotr ponownie wystartuje w naszych barwach. Rok temu pokazał, że jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i ma wielki potencjał Myślę, że razem możemy osiągać bardzo wiele. Jako zespół damy z siebie wszystko aby dać Piotrowi narzędzia niezbędne do dalszego rozwoju i walki w klasie Moto2. Z pewnością Piotr ma potencjał aby trafić do mistrzostw świata Moto2, ale musimy iść do przodu krok po kroku i skupić się na celach, jakie założyliśmy sobie na sezon 2019 w mistrzostwach Europ – dodaje szef zespołu, Valeriano Rodriguez.