WYŚCIGI: MOTOCYKLIŚCI O MISTRZOSTWO POLSKI NA WĘGRZECH

wysci6789

Motocykliści zespołu Pazera Racing wystartują w drugiej rundzie mistrzostw Polski WMMP, ponownie połączonej ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria.

Na węgierskim torze Pannonia Ring cała trójka zawodników liczy na kolejne sukcesy.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Broniący tytułu w klasie Superbike Paweł Szkopek z Automobilklubu Polski ma na swoim koncie zwycięstwo w drugim wyścigu pierwszej, majowej rundy w Poznaniu i chce ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium, nie tylko w WMMP, ale również w Alpe Adria.

– Przyjechaliśmy na Węgry walczyć o zwycięstwo zarówno w WMMP, jak i w Alpe Adria. Będziemy mieli mocną konkurencję, w tym Czecha Karela Hanikę, który w miniony weekend zdobył punkty w mistrzostwach świata WorldSBK, a niedawno do samej mety walczył ze mną o zwycięstwo w Poznaniu. To także pokazuje nasz wysoki poziom. Mój dostawca opon, Dunlop, przywiózł dla mnie na Węgry prototypowe ogumienie, a zespół przygotował świetny motocykl, dlatego mamy wszystko co potrzeba by wygrać – mówi startujący Yamahą R1 Paweł Szkopek, który rok temu na Pannonia Ringu sięgnął po pole position i podium w sobotnim wyścigu.

Na kolejne podium liczy także Patryk Pazera, który rozpoczął sezon od trzeciego i czwartego miejsca w klasie Superstock 600 na torze w Poznaniu. Rok temu 20-latek stanął na Pannonia Ringu na podium i w najbliższy weekend chce powtórzyć ten wyczyn.

– Pannonia Ring to techniczny, zróżnicowany i dość wąski tor. Lubię ten obiekt i zawsze byłem tutaj szybki. Za nami udane pierwsze treningi. Mimo zmiennej pogody robimy postępy i liczymy na dobre wyścigi. Jesteśmy dobrej myśli i chcemy znów stanąć na pudle – dodaje startujący Yamahą R6 Patryk Pazera.

O podium w Pucharze Polski Rookie 1000 powalczy także Radek Brandebura. W swoim debiucie w barwach ekipy Pazera Racing z pierwszą trójką łodzianin rozminął się w maju w Poznaniu o włos, dlatego w najbliższy weekend chce wyrównać rachunki.

– Dobrze znam i lubię Pannonię Ring. Wyleczyłem już całkowicie kontuzję kolana z poprzedniej rundy, a ostatnio intensywnie testowałem na torze w Poznaniu. Także na Węgry pojechaliśmy kilka dni wcześniej, aby wziąć udział w dodatkowych treningach i dobrze przygotować się do wyścigów. Póki co nasze tempo pozwala nam myśleć o walce o zwycięstwo w Pucharze Polski i taki też jest mój cel na ten weekend – przyznaje Radek Brandebura.

Zawodników WMMP i Alpe Adria czekają na Węgrzech po dwa wyścigi. Pierwsze z nich odbędą się z sobotę, a drugie w niedzielę. Bezpośrednie relacje ponownie na kanale YouTube serii Alpe Adria Motorcycle Championship.