WYŚCIGI: PAZERA RACING I WÓJCIK RACING TEAM NA TORZE POZNAŃ

wysc-torpozn1

Jak już informowaliśmy, pierwsza runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski odbędzie się dziś i jutro (26-27 maja) na Torze Poznań.

Zawody stanowić będą także eliminację prestiżowych rozgrywek europejskich – Alpe Adria. Interesujących pojedynków nie zabraknie!


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


Pazera Racing reprezentować będą trzej zawodnicy: Paweł Szkopek, Patryk Pazera oraz Radek Brandebura. Paweł, kierowca Automobilklubu Polski to 11-krotny mistrz Polski i aktualny obrońca tytułu w najbardziej prestiżowej klasie Superbike. W tym roku jego celem jest walka o kolejne mistrzostwo za sterami ponad 200-konnej Yamahy R1. Zadanie nie będzie jednak łatwe.

wysc-torpozn2

– Nie mogę doczekać się powrotu do Poznania i rozpoczęcia rywalizacji o kolejny tytuł. Co prawda znam ten tor jak własną kieszeń, ale dodatkowi przeciwnicy z Alpe Adria oznaczają jeszcze większe wyzwanie. Tym bardziej, że część z nich testowała w Poznaniu na początku tygodnia. Mimo wszystko po udanych zimowych testach jesteśmy gotowi do walki! – mówi pochodzący z Dobrzykowa pod Płockiem Paweł Szkopek.

Równie ambitnie do tegorocznych zmagań podchodzi zaledwie 20-letni Patryk Pazera, który rok temu sięgnął na Yamasze R6 po tytuł wicemistrza Polski klasy Superstock 600. W tym sezonie motocyklista z Warszawy chce jeszcze bardziej podkręcić tempo.

– Rok temu wywalczyłem wicemistrzostwo Polski i nie ukrywam, że w tym sezonie chciałbym zrobić kolejny krok. Za nami intensywne zimowe przygotowania oraz dwudniowe testy w Poznaniu, podczas których na początku tygodnia jeździłem moją nową Yamahą R6. Walka będzie trudna, ale damy z siebie wszystko – dodaje Patryk Pazera.

wysc-torpozn4

Do sprawdzonego duetu dołączy w tym roku nowy reprezentant ekipy Pazera Racing, 43-letni Radek Brandebura, który wystartuje w Pucharze Polski Rookie 1000 dosiadając Yamahy R1. W poprzednim sezonie łodzianin zajął w tej serii ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, w mocno obsadzonej stawce dwukrotnie finiszując w pierwszej piątce.

– W tym roku postawiłem sobie poprzeczkę bardzo wysoko i chcę regularnie walczyć o podia. To dopiero mój trzeci sezon na torze i drugi w Pucharze Polski, ale zimą intensywnie testowałem, pracowałem nad techniką jazdy i mocno poprawiałem czasy okrążeń, więc jestem bardzo bojowo nastawiony do sezonu. Tym bardziej, że tor w Poznaniu jest jednym z moich ulubionych, choć nie jeździłem tutaj zbyt często – mówi Radek Brandebura.

Wójcik Racing Team w Poznaniu w mocnym składzie

Motocyklowy zespół Wójcik Racing Team w najbliższy weekend wystawi mocny skład. Do Marka Szkopka, Adriana Paska, Pawła Górki i Szymona Strankowskiego dołączą Sebastian Zieliński i Wiktor Ostrowski.

wysc-torpozn3

Ubiegłoroczny mistrz Polski i Alpe Adria klasy Supersport, Marek Szkopek w tym roku przesiada się do klasy Superbike, w której walkę o tytuł stoczy m.in. ze starszym bratem Pawłem. Marek ma za sobą nie tylko udany start Yamahą R1 w pierwszej rundzie Alpe Adria na Słowacji, ale także w mistrzostwach świata FIM EWC.

W klasie Superstock 1000 identycznie przygotowanych R1-ek dosiądą Adrian Pasek i Paweł Górka, którzy razem z Markiem reprezentowali Wójcik Racing Team podczas ostatnich wyścigów FIM EWC na Słowacji oraz we Francji i w tym roku zamierzają walczyć o mistrzostwo Polski.

Tytułu w klasie Superstock 600 bronić będzie niezawodny Szymon Strankowski, podczas gdy w klasie Supersport stołeczną ekipę reprezentować będzie wielokrotny mistrz Polski, Sebastian Zieliński. Jednocześnie w klasie Supersport 300 zadebiutuje zaledwie 18-letni Wiktor Ostrowski.

wysc-torpozn5

– W zeszłym roku zdominowaliśmy rywalizację w Alpe Adria, sięgając po tytuły w klasach Supersport 600 i 300 oraz wicemistrzostwo w Superstockach 1000. W tym sezonie do zmagań w Alpe Adria podchodzimy jednak czysto treningowo i skupiamy się na mistrzostwach Polski, w których rok temu wywalczyliśmy tytuły w trzech z czterech klas, a także na mistrzostwach świata FIM EWC. Do Poznania udajemy się z mocnym składem, który będzie reprezentował nas przez cały sezon. Marek jest gotowy do walki o tytuł w królewskiej klasie Superbike, Adrian i Paweł z pewnością będą narzucać tempo w Superstockach 1000, a Szymon i Sebastian to absolutni faworyci w klasach Superstock 600 i Supersport. Cieszymy się zresztą, że jako wielokrotny mistrz Polski, Sebastian przyjął nasze zaproszenie do wspólnych startów. Ciekawi jesteśmy także postępów naszego debiutanta, Wiktora, ale i w jego przypadku liczymy na udany sezon. Wszyscy nasi podopieczni mają za sobą udane, zimowe testy i są gotowi do walki, podobnie jak cały zespół – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik, który sam także ponownie wystartuje w Pucharze Polski klasy Rookie 1000.

Wyścigi pierwszej rundy WMMP odbędą się w sobotę i niedzielę. Bezpośrednie relacje oglądać będzie można na stronie promotora Alpe Adria, pod adresem www.lutecracing.com oraz na kanale Alpe Adria na portalu YouTube.