WYŚCIGI: PIOTR PARYS MISTRZEM W REGIONALNYM PORSCHE CUP

ppc_pary1

Kierowcy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe już po raz drugi w tym roku ścigali się na torze Slovakia Ring. Podobnie jak w pierwszych dwóch wyścigach, tak i tym razem najszybszy w całej stawce okazał się siedemnastoletni Piotr Parys.

Tym samym młody kierowca z Lublina, na dwie rundy przed końcem sezonu, zdobył mistrzowski tytuł w markowym pucharze niemieckiego producenta aut sportowych.

Kwalifikacje do pierwszego wyścigu wygrał gościnnie startujący Robert Lukas. Za nim trwała zacięta walka Piotra Parysa i Marcina Jarosa, którą ostatecznie wygrał ten pierwszy.

Pierwszy wyścig odbył się przy pełnym słońcu i wysokich temperaturach. Piotr Parys i Marcin Jaros zaliczyli udany start i prawie cały czas toczyli zacięty pojedynek o pierwsze miejsce. Z sześciosekundową przewagą nad kolejnym kierowcą, jako pierwszy linię mety minął Piotr Parys, uzyskując punktową przewagę nad Jarosem. Trzecie miejsce, po bardzo udanej jeździe, zajął Marcin Jedliński. W klasie S, przeznaczonej dla zawodników urodzonych przed 1965 rokiem, najszybszy okazał się Stanisław Jedliński.

ppc_pary2

Drugi wyścig Porsche 911 GT3 Cup rozpoczął się równo z opadami deszczu. Właśnie dlatego wszyscy zawodnicy, oprócz gościnnie startującego Christophera Bauera, założyli opony deszczowe. Po starcie opady ustały i Niemiec wygrał wyścig, ale najbardziej na mecie cieszył się Piotr Parys. Dzięki jedenastemu pucharowemu zwycięstwu został najmłodszym mistrzem w historii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Pozostałe miejsca na podium, podobnie jak w pierwszym wyścigu, zajęli Marcin Jaros i Marcin Jedliński. W klasie S ponownie najszybszy okazał się Stanisław Jedliński.

Przedostatnia runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe odbędzie się na czeskim torze Automotodrom Brno jw drugi weekend września.

WYPOWIEDZI

Piotr Parys: Pierwszy wyścig był dla mnie bardzo trudny. Przede wszystkim ze względu na Marcina Jarosa, który bardzo mocno mnie atakował, a walka była naprawdę wyrównana. Drugim powodem były warunki atmosferyczne, które panowały w momencie wyścigu na torze. Było bardzo gorąco, a ja musiałem wytrzymać całe pół godziny w pełnej koncentracji. Mimo to udało mi się wygrać. W drugim wyścigu dojechałem do mety na pierwszym miejscu w klasyfikacji pucharu i przypieczętowałem mistrzowski tytuł! To był niesamowity weekend oraz świetny sezon, który przecież nadal trwa. Dziękuję Wam wszystkim za ogromne wsparcie!

ppc_pary3

Marcin Jaros: Mnóstwo emocji, manewrów wyprzedzania i ostatecznie dwa drugie miejsca. Drugi wyścig był naprawdę emocjonujący. Było dużo walki z gościnnie startującym Zeljko Drmiciem, a następnie Mariuszem Urbańskim, z którym jechaliśmy koło w koło przez kilka okrążeń. Teraz czekamy już na kolejna rundę Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe na torze w czeskim Brnie. Dziękuję za miłe słowa i mnóstwo wsparcia!

Marcin Jedliński: Właśnie zakończyliśmy kolejny wyścigowy weekend na Slovakia Ring. Wyjeżdżam do domu z dubletem P3 i świadomością, że mogło być lepiej. W obu wyścigach zepsułem start, a w drugim popełniłem błąd na jednym z ciasnych nawrotów w wyniku czego obróciło mnie i straciłem kilka pozycji. Powrót na pierwotnie zajmowane miejsce, na mokrej nawierzchni zajął zbyt wiele czasu, aby były szanse na lepszą opcję. Generalnie jestem jednak zadowolony, ale jest jeszcze wiele do zrobienia i intensywnie nad tym pracujemy.

WYNIKI

Wyścig pierwszy: 1. Piotr Parys; 2. Marcin Jaros; 3. Marcin Jedliński; 4. Zeljko Drmic; 5. Christopher Bauer; 6. Patrick Eisemann.

Wyścig drugi: 1. Christopher Bauer; 2. Piotr Parys; 3. Marcin Jaros; 4. Marcin Jedliński; 5. Zeljko Drmic; 6. Dietmar Pucher.

Klasyfikacja po VI rundzie: 1. Piotr Parys – 238 pkt.; 2. Marcin Jaros – 156 pkt.; 3. Mariusz Urbański – 150 pkt.; 4. Marcin Jedliński – 142 pkt.; 5. Stanisław Jedliński – 108 pkt.; 6. Dominik Kotarba- Majkutewicz – 99 pkt.; 7. Juliusz Syty – 95 pkt.; 8. Piotr Wójcik – 90 pkt.; 9. Robert Kępka – 81 pkt.; 10. Dietmar Pucher – 75 pkt.