WYŚCIGI: POGODA SPRZYJAŁA KIEROWCOM NA TORZE POZNAŃ

wys1112

Z udziałem ponad stu kierowców na Torze „Poznań” – Automobilklub Wielkopolski odbyła się 5. i 6. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. Runda Mistrzostw Polski Pucharu 318 IS CUP PL oraz 3. Runda Mistrzostw Polski Hour Race.

Tym razem aura sprzyjała rywalizującym zawodnikom – nie było deszczu, było ciepło, wręcz wzorowe warunki do ścigania na torze.


Zobacz także:

SPORT


 

W klasie mistrzowskiej D4, podczas sobotniego wyścigu w autach o pojemności 3500 ccm zwyciężył Aleksander Wojciechowski (A. Wielkopolski), wyprzedzając Dawida Bokieja (A. Wielkopolski) oraz Gosię Rdest (A. Rzemieślnik). Pecha miał Jakub Glasse (A. Wielkopolski), który zakończył ściganie na dziewiątym okrążeniu. Następnego dnia Glasse był zdecydowanie najszybszy i na finiszu wyprzedził Wojciechowskiego oraz Gosię Rdest.

W autach o pojemności +3500 ccm w obu wyścigach triumfował Jędrzej Szcześniak (A. Królewski) przed Radosławem Kordeckim (A. Wielkopolski).

W klasie 1 dwukrotnie najszybszy był Marcin Fedder (A. Wielkopolski) przed Tomaszem Biernatem (A. Leszczyński). Podobnie było w klasie 9, w której komplet punktów w obu wyścigach zdobył Krzysztof Mencel (A. Wielkopolski), a drugi był Tomasz Augustyniak (A. Rzemieślnik). W klasie 2 Picanto dwukrotnie Krzysztof Bielecki (A. Wielkopolski) wyprzedzał Oskara Leitgebera (A. Wielkopolski).

W klasie 2 w pierwszym wyścigu najlepszy był Wojciech Klimecki (A. Wielkopolski), który dość wyraźnie wyprzedził Macieja Szkudlarka (A. Wielkopolski) oraz Bartosza Krysmanna (A. Wielkopolski). W drugim biegu triumfował Maciej Szkudlarek, przed Bartoszem Krysmannem, a na trzeciej pozycji finiszował Wojciech Klimecki.

Identycznie kończyły się dwa wyścigi w klasie 3. Zwyciężał Aleksander Robak (A. Wielkopolski), przed Krzesimierem Kwasiborskim (St. Miłosników Motoryzacji R46) oraz Piotrem Struzikiem (A. Wielkopolski).

Ciekawą walkę toczyli zawodnicy w klasie 5. Najpierw triumfował Przemysław Wójcicki (A. Kujawsko- Pomorski) z przewagą 0,458 sek. nad Jackiem Cichopkiem (A. Wielkopolski), a trzeci był Robert Boruszak (A. Wielkopolski). Następnie najlepszy był ten trzeci, czyli Robert Boruszak. Drugi ponownie dojechał Jacek Cichopek ze stratą 0,294 sek. do zwycięzcy, a trzeci – Przemysław Wójcicki.

W klasie 6 Bartłomiej Madziara (A. Wielkopolski) dwa razy wyprzedził Łukasza Raweckiego (A. Wielkopolski). W klasie 7 Dariusz Krupa (A. Wielkopolski) dwa razy wywalczył komplet punktów.

W klasie 8.1, w pewnym zwycięzcą został Michał Ghany (A. Śląski), a za nim finiszowali Robert Wilk (A. Stomil Dębica) oraz Paweł Żeromiński (A. Rzemieślnik). Następnego dnia triumfował Mirosław Janduła (A. Rzemieślnik), który nie ukończył pierwszego wyścigu. Drugi był Michał Szlachta (A. Śląski), a trzeci Robert Wilk.

W klasie 8.2, zdecydowany lider klasyfikacji generalnej Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski), wygrał oba wyścigi, ale zapowiadał także, że spróbuje przejechać jedno okrążenie w czasie poniżej dwóch minut. Tym razem jeszcze się nie udało (miał odpowiednio 2.02,470 i 2.01,242 min.). Za Idźkowskim finiszowali, w tej samej kolejności, Kamil Osóbka (A. Wielkopolski) i Oskar Klimek (A.
Wielkopolski).

Jak zwykle niesamowita walka toczyła się w MP Pucharze 318 Is Cup PL. W stawce 25 kierowców od początku sezonu trwa zacięta rywalizacja o punkty. Najpierw Karol Wyka (A. Rzemieślnik) wyprzedził Mateusza Tokarskiego (A. Wielkopolski) i Wojciecha Smorawińskiego (A. Wielkopolskiego), a tuż za nimi finiszował lider klasyfikacji po czterech wyścigach Paweł Malczak (A. Wschodni).

Następnego dnia triumfował Przemysław Wójcicki (A. Kujawsko- Pomorski), przed Adrianem Wielkowiejskim (A. Wielkopolski) i Bartoszem Palusko (A. Wielkopolski). Pecha mieli m.in. Mateusz Tokarski (stracił miejsce na podium na ostatnim okrążeniu), Wojciech Smorawiński (skończył wyścig na dziewiątym okrążeniu po awarii miski olejowej), Mikołaj Jóźwiak, Rafał Kazan i Marcin Wydra. Walka w tej klasie o tytuł mistrzowski będzie z pewnością trwała do ostatniego wyścigu sezonu.

W wyścigu godzinnym udział wzięli zawodnicy w 24 autach w pięciu klasach. Wygrywali: w klasie D4 +3500 ccm – Mariusz Urbański i Mariusz Miękoś (A. Wielkopolski), w klasie D4 3500 ccm – Gosia Rdest (A. Rzemieślnik); w klasie 1600 ccm – Maciej Garstecki i Piotr Kowner (A. Wielkopolski); w klasie 2000 ccm – Dawid Bokiej i Aleksander Robak (A. Wielkopolski), w klasie Is Cup – Robert Hudziak (A. Wielkopolski).

7. i 8. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski zaplanowana jest w dniach 8-10 września na Autodromie Brono w Czechach, natomiast ostatnia runda WSMP na Torze „Poznań” w dniach 22-24 września.

Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)