WYŚCIGI: ROBERT KUBICA NA PODIUM W RENAULT SPORT TROPHY

wys-kubi1

Christophe Hamon i Robert Kubica stanęli na podium podczas piątej rundy wyścigowego cyklu Renault Sport Trophy 2016 na torze w Spa- Francorchamps.

Francusko- polska załoga w samochodzie Renault Sport R.S. 01 startowała z siódmego miejsca, które zajął Hamon w kwalifikacjach.

Wyścig rozpoczął się od wypadku, który nota bene miał miejsce poza torem (z zakrętu wypadło kilka aut). Pojazdy Diederika Sijthoffa i Andresa Mendeza zostały poważnie uszkodzone, natychmiast zjawiły się służby ratunkowe. Natomiast samochody, które nie ucierpiały w wydarzeniu jechały przez dłuższy czas za Samochodem Bezpieczeństwa.

Christophe Hamon wystartował znakomicie, awansując o trzy pozycje – na czwarte miejsce. Po wznowieniu rywalizacji samochód z numerem 16 został jednak uderzony przez rywala, przez co zespół stracił jedno miejsce. Francuz nie był także w stanie utrzymać tempa, zjechał ze stratą ponad 18 sekund do boksu za regulaminową wymianę kierowcy.

wys-kubi2

Robert Kubica stracił w alei pozycję, ale okazało się, że Pieter Schothorst za krótko stał w boksie, przez co sędziowie nałożyli na niego karę 15 sekund. Polski kierowca jechał przez chwilę jako siódmy, potem awansował na szóste miejsce. Wielkie doświadczenie i taktyka pozwoliły my na przeprowadzenie w samej końcówce ataku, który pozwolił mu na wyprzedzenie kolejnego rywala.

Tymczasem w ścisłej czołówce działo się wiele. Pieter Schothorst jechał “jak nawiedzony” i z szóstego miejsca awansował na pierwsze! Prowadzący przez wiele okrążeń Fin Markusem Palttala miał pecha – jego Renault został uderzony przez Steijna Schothorsta, w wyniku czego doszło do przebicia opony i utraty szans na sukces. Steijn otrzymał karę.

W rezultacie kar zwycięzcami wyścigu zostali ostatecznie Raoul Owens i Fredrik Blomstedt, drugie miejsce zajęli P. Schothorst i J. Schothorts, a trzecie R. Kubica i Ch. Hamon.

Jutro do wyścigu sprinterskiego Robert Kubica w samo południe wystartuje z trzeciego pola startowego.