WYŚCIGI: RUSZA SEZON 2018 – INAUGURACJA NA TORZE POZNAŃ

wysc-inau1

Tylko godziny pozostały do rozpoczęcia Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Inauguracyjne zawody nowego sezonu 2018 zaplanowane są na ten weekend na Torze „Poznań” – Automobilklub Wielkopolski.

W pierwszych tegorocznych zawodach wystąpi prawie stu kierowców, którzy wystartują w 1. i 2. rundzie WSMP, 1. i 2. rundzie mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 1. i 2. rundzie mistrzostw Polski Super S Cup oraz 1. rundzie mistrzostw Polski Hour Race.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT


 

W tegorocznym gronie startujących są cztery panie: Gosia Rdest (A. Rzemieślnik) jadąca Seatem Leonem w mistrzowskiej klasie D4 3500, Agnieszka Ekert (A. Wielkopolski) jadąca Kia Picanto, Anna Maria Gańczarek- Rał (A. Wielkopolski) jadąca Renault Clio oraz Daria Dziwisz (A. Wielkopolski) jadąca BMW 318is w klasie 5.

wysc-inau2

Wśród startujących oczywiście nie brakuje najlepszych kierowców poprzedniego sezonu, którzy także w tym roku będą chcieli ponownie wywalczyć trofea. W nowej klasie Super S Cup, w której udział weźmie 11 zawodników, kierowcy pojadą autami Mini Cooper, przygotowanymi przez firmę OMM z Niepruszewa.

Siedmiu z nich to absolutni debiutanci w sportowej rywalizacji. Ale są też kierowcy, którzy już wcześniej jeździli innymi autami, jak choćby Tomasz Augustyniak, Paweł Lepert, Grzegorz Pietrucha oraz Karol Ślisiński.

wysc-inau3

Tradycyjnie najliczniej zgłosili się zawodnicy do rywalizacji w Pucharze 318 Is Cup PL. Jest ich 24 i z pewnością, podobnie jak w poprzednich latach, rywalizacja będzie zacięta do ostatniego wyścigu. Do walki przystąpią też kierowcy w tzw. Maluch Trophy, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Z kolei do rywalizacji w mistrzostwach Polski w jeździe godzinnej zgłosiło się dwanaście załóg. Tutaj też od wielu lat toczy się interesująca walka.

W piątek 20 kwietnia inauguracyjne zawody rozpoczną się przed południem treningami wolnymi, a po południu zobaczmy pierwsze kwalifikacje. W sobotę 21 kwietnia i niedzielę 22 kwietnia od rana kwalifikacje, a później wyścigi.

wysc-inau4

Wszystkich sympatyków sportu samochodowego serdecznie zapraszamy na Tor „Poznań” w nadchodzący weekend. Sportowe emocje gwarantowane. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie: http://www.aw.poznan.pl/imprezy2018/20180420-21samochody/index.html

Teresa Michlicka (Automobilklub Wielkopolski
Fot.: Grzegorz Kozera

wysc-inau5