WYŚCIGI: UDANY START MŁODEGO POLAKA W NIEMCZECH

renau-wysc1

Kolejna eliminacja wyścigów markowych Clio Cup Central Europe zakończyła się na torze Nürburgring w Niemczech. Podczas dwóch półgodzinnych wyścigów dobrze zaprezentował się Szymon Ładniak z Lublina.

Najmłodszy kierowca w stawce startował na tym torze pierwszy raz. Polak wykazał się sporą rozwagą i zmysłem taktycznym.


Zobacz także:

SPORT


 

Mimo stresu i braku praktycznej znajomości obiektu poradził sobie całkiem nieźle. Pierwszego dnia, podczas bardzo zaciętej walki 33 zawodników, zajął w kwalifikacjach 25 miejsce. Dzień później bez zbędnych uszkodzeń Renault Clio zaliczył oba wyścigi dojeżdżając do mety odpowiednio na 16 i 19 miejscu, przy okazji poprawiając swoją pozycję o dwanaście miejsc w pierwszym oraz o dziewięć miejsc w drugim wyścigu. Dodatkowo stanął na podium w kategorii Rookie, zajmując trzecie miejsce.

renau-wysc2

Szymon Ładniak: Podczas kolejnego weekendu wyścigowego pucharu Clio Cup rozgrywanego tym razem na Nürburgringu najtrudniejsze okazały się kwalifikacje. Nie znałem tego toru wcześniej i nigdy tu nie startowałem. Miałem tylko dwie sesje treningowe, aby nadrobić dystans do zawodników, którzy tu już jeździli. Podczas czasówki, która decydowała o ustawieniach do wyścigów, aż 16 zawodników uzyskało niemal identyczny czas i zmieściło się w jednej sekundzie! Dlatego mimo iż poprawiłem swoje rezultaty z treningów aż o 2,5 sekundy wywalczyłem 25 miejsce. W czasie wyścigów działo się wiele. W pierwszym z nich udało mi się zmienić pozycję o 12 miejsc i dojechać do mety na 16 miejscu. Mimo stresu związanego ze startem na nowym obiekcie pojechałem szybko i czysto, bez zbędnych kontaktów z innymi kierowcami. Drugi wyścig był pełen incydentów i szybkich zwrotów akcji. Musiałem uważać na zawodniczkę, która agresywnie jechała za mną. Metę minąłem na 19 pozycji.

Kolejny weekend wyścigowy Clio Cup zaplanowano już za dwa tygodnie na holenderskim torze Zandvoort. 15-letni Szymon Ładniak po trzech weekendach wyścigowych zajmuje dwudzieste drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i szóstą pozycję w wynikach kategorii Rookie.

Jego sponsorami w sezonie 2018 są: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., Lubelskie Smakuj Życie, Vitrual Telecom i Dom na Podwalu.