WYŚCIGI: WIELKIE EMOCJE NA TORZER POZNAŃ

TP_1a

Warto jeszcze raz wrócić do wyścigów, jakie zostały rozegrane na Torze Pzonań. Ponad 180 kierowców wzięło udział w największym w tym roku ściganiu samochodami w naszym kraju.

Zawodnicy walczyli w 6. i 7. rundzie FIA CEZ Circuit Race Championship (kwalifikacjach strefy Europy Centralnej), 3. rundzie FIA CEZ Endurance, 3. i 4. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 2. rundzie Porsche GT3 Cup Central Europe oraz 3. rundzie Volkswagen Castrol Cup.

sponsorenault

Kwalifikacje w Porsche GT3 Cup wygrał Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski) i on też zwyciężył w pierwszym wyścigu ze sporą przewagą nad rywalami. Za jego plecami toczyła się zacięta walka o drugą pozycję. Stefan Biliński (A. Wielkopolski) startujący z trzeciego miejsca zdołał wyprzedzić minimalnie Ignasa Gelzinisa i mógł dopisać do swojego dorobku kolejne 18 punktów. Drugi wyścig był równie emocjonujący. Tym razem pecha miał Lewandowski, który szybo zakończył jazdę z powodu awarii auta. Sytuację wykorzystał Biliński i po raz drugi w tych zawodach pokonał Gelzinisa. Na trzecim miejscu finiszował Adam Gładysz. Po poznańskiej rundzie zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej jest Biliński.

TP_3a

O rywalizacji w Volkswagen Castrol Cup pisaliśmy osobno. Aspiracje do zwycięstwa w całym cyklu potwierdził Litwin Robertas Kupcikas. W klasie 4 aut o pojemności powyżej 3500 ccm, w najpierw triumfował Czech Jakub Knoll (Mercedes SLS), który wyprzedził dwóch Polaków – Piotra Krawczyka (Automobilklub Polski – Mercedes SLS) i Andrzeja Lewandowskiego (A. Wielkopolski – Porsche 911). Następnie klasę pokazał Słowak Miroslav Konopka (Saleen), wyprzedzając Knolla oraz innego Słowaka Roberta Senkyra (BMW Alpina).

TP_4a

W klasie do 3500 ccm dwukrotnie zwyciężył Bartosz Palusko (A. Wielkopolski – BMW B3). W pierwszym wyścigu finiszowali za nim: Słowak Tomas Erdelyi i Czech Petr Kacirek, w drugim – Kacirek oraz Jakub Glasse (A. Wielkopolski).

W klasie do 2000 ccm dwa razy na pierwszym miejscu finiszował Maciej Szkudlarek (A. Wielkopolski – Renault Clio). Równie skuteczni na Torze “Poznań” byli zawodnicy startujący w dywizji narodowej 8, czyli Pucharze Malucha. W klasie 8-1 dwukrotnie wygrywał Konrad Tadla (A. Wielkopolski), podobnie jak Christophe Carion (A. Wielkopolski) w klasie 8-2.

TP_2a

Kolejne zawody w wyścigach samochodowych na Torze “Poznań” w dniach 8-10 sierpnia.

Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)