WYŚCIGI: WYMAGAJĄCE WARUNKI PODCZAS RUNDY WMMP

wys-moto-po1

Automobilklub Wielkopolski zorganizował na Torze „Poznań” V i VI Rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski (WMMP) oraz Pucharu Polski.

Pierwszego dnia zawodnicy zmagali się przede wszystkim z warunkami pogodowymi, gdyż na Poznaniem przechodził silny front burzowo- deszczowy.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

W tych niełatwych warunkach w klasie Superbike Paweł Szkopek (Automobilklub Polski – Pazera Racing) potwierdził swoje wielkie umiejętności wygrywając wyścig z przewagą 1 minuty nad Michałem Fillą i Pawłem Górką. Drugiego dnia wyścig rozegrano już w bardzo dobrych warunkach, ponownie zwyciężył Paweł Szkopek, który w generalce prowadzi ze 142 pkt. Drugi jest Filla – 125 pkt. a trzeci Paweł Górka – 87 pkt.

Klasę Superstock 1000 zdominował Bartek Wiczyński (Wójcik FHP Racing Team), wygrywając oba wyścigi. W pierwszym wyścigu drugi był Daniel Bukowski a trzeci Rafał Łyko. W drugim – podium uzupełnili Michał Sembera i powracający po kontuzji Adrian Pasek.

Klasa Supersport to z kolei pokaz umiejętności Marka Szkopka, który również zdominował oba wyścigi. Na podium stanęli: Bartek Cabala i Marek Chłopkowski oraz Sebastian Zieliński i Bartek Cabala. Marek Szkopek wysunął się na prowadzenie w tabeli ze 139 pkt, wyprzedzając Sebastiana Zielińskiego o 18 pkt.

W Superstock 600 oba wyścigi padły łupem Szymona Strankowskiego. W pierwszym biegu drugi był Marceli Bezulski a trzeci Marcin Rzenno. W niedzielę Rzenno zajął drugie miejsce, a trzeci był Patryk Pazera.

Puchar Polski Rookie 600 zdominował tymczasem Marcin Scheffler. Rookie 1000 zwycięzcami zostali Słąwomir Kubzdyl i Andrzej Łukaszyk.

W klasie Open 125 triumfowali Mariusz Durynek oraz Magdalena Ciężka. Open Moto 3 dwukrotnie wygrał Kamil Barcik, a klasę Superstock 300 Michał Żbikowski i Daniel Blin.

Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)