YOKOHAMA: BMW M PERFORMANCE NA OPONACH ADVAN

Bertol2

Flagowe opony Yokohama Advan Sport V105 są montowane jako pierwsze wyposażenie w nowych modelach BMW X3 M Performance i X5 M Performance. Ogumienie przeznaczone do X5 zostało dodatkowo wygłuszone specjalną pianką – Silentfoam.

Opony zostały opracowane wspólnie przez obie firmy i oznaczone na ścianie bocznej symbolem homologacji niemieckiego producenta samochodów – gwiazdą.


Zobacz relacje:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Nowy X3 M Performance zadebiutował na rynkach całego świata we wrześniu 2018 roku, X5 M Performance to 5-tej generacja (G05) modelu. Produkowane w Japonii opony posiadają klasę A w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni.

Opony Advan Sport V105 przeznaczone dla BMW X5 M Performance zostały dodatkowo wyposażone w Silentfoam, czyli specjalnie zaprojektowaną piankę poliuretanową przymocowaną do wnętrza opony, która redukuje rezonans i hałas powstające podczas jazdy, zapewniając tym samym większy komfort prowadzenia.

Bertol1

Samochody BMW M Performance łączą to, co najlepsze w danej serii ze sportowymi genami BMW M. Advan Sport V105 to opona wysokich osiągów, która została opracowana przez firmę Yokohama Rubber przede wszystkim do użytku w samochodach premium o wysokiej mocy. Zapewnia świetną wydajność w połączeniu z maksymalną przyczepnością, również podczas dynamicznego pokonywania zakrętów, najwyższy komfort prowadzenia auta i bezpieczeństwo.

– Wzrost udziału w rynku opon premium dla klientów indywidualnych to główny cel firmy Yokohama Rubber Co. Ltd. wyznaczony przez trzyletni, średniookresowy plan zarządzania GD2020. Jedną z dróg do osiągnięcia tego celu jest strategia „premium- car tire”, czyli dalsze pogłębianie współpracy z producentami samochodów klasy premium w zakresie wykorzystywania przez nich opon marki Yokohama jako oryginalnego wyposażenia – powiedział Artur Posłuszny z firmy ITR S.A. reprezentującej markę Yokohama w Polsce.

BMW X3 M wyposażony jest w przednie opony w rozmiarze 245/45R20 103Y i tylne: 275/40R20 106Y. BMW X5 M Performance posiada opony przednie w rozmiarze 275/40R21 107Y oraz tylne: 315/35R21 111Y.