YOKOHAMA: NOWE OPONY GEOLANDAR ZE ZNAKIEM POR

yokohama-4x4-1

Dla miłośników off-roadu Yokohama przygotowała nową oponę. Japoński producent ogumienia premium wprowadza na polski rynek wytrzymałe opony terenowe Geolandar M/T G003.

Model ze znakiem POR (Professional Off- Road) zapewnia doskonałą trakcję w najtrudniejszych warunkach. Dostępny będzie już w lecie.


Zobacz także:

OPONY


 

Typowo terenową oponę Yokohama Geolandar M/T G003 stworzono z myślą o uzyskaniu maksymalnych osiągów na nieprzystępnych szlakach – na piachu, błocie czy żwirowym podłożu. Model, przeznaczony do pojazdów typu SUV, z napędem 4×4 i pick-up, zapewnia wytrzymałość i komfort jazdy na różnych rodzajach najtrudniejszej nawierzchni.

Zastosowane rozwiązania technologiczne, takie jak nowa mieszanka gumy z wykorzystaniem polimerów o wysokiej gęstości, agresywny bieżnik czy wzmocniona konstrukcja, są efektem współpracy marki z uczestnikami w najbardziej wymagających wyścigów terenowych na świecie. Dzięki nim opona zapewnia doskonałą trakcję i pewność prowadzenia w najtrudniejszych warunkach.

yokohama-4x4-2

Wygoda w terenie

Charakterystyczną cechą nowego modelu jest szeroki symetryczny bieżnik z agresywnym układem bloków. Zmienne poziomy bloków i naprzemiennie ułożone rowki w naturalny sposób wypychają błoto i kamienie, zapobiegając ich zatrzymywaniu w bieżniku opony. Rozwiązanie zapewnia stabilność i precyzję prowadzenia, a dodatkowo chroni strukturę opony przed niszczeniem.

Wzmocnienia bocznej ściany opony i jej wzór, stanowiący przedłużenie agresywnej rzeźby bieżnika, dodatkowo usprawniają trakcję w głębokim błocie i poprawiają osiągi na zakrętach. Japońscy projektanci zadbali także o efekt wizualny. Nowoczesny design opony, dodatkowo podkreśla dynamikę i możliwości pojazdu podczas jazdy w trudnych warunkach.

Opony nie do zdarcia

Geolandar M/T G003 charakteryzuje trwałość i długi przebieg. Opracowana przez Yokohama 3-warstwowa konstrukcja wewnętrzna opony zabezpiecza przed uszkodzeniem, przebiciem czy rozcięciem. Wytrzymałość dodatkowo zwiększa szeroki profil bieżnika i pełna powłoka nylonowa, która chroni przed uderzeniami i pęknięciem opony. Wzmocniona górna część ściany bocznej gwarantuje dodatkową ochronę przed przebiciami i rozcięciami. Umieszczony z boku rant, dodatkowo chroni felgę.

Opony Yokohama w serii Geolandar to produkt w segmencie premium, sprzedawany i ceniony na całym świecie ze względu na swoją wysoką jakość. W Polsce dostępnych jest pięć modeli: Geolandar G055 – do aut typu SUV, poruszających się głównie po utwardzonych drogach, Geolandar H/T i Geolandar H/T-S – do dużych SUV-ów i aut z napędem 4×4 poruszających się po utwardzonych drogach i w terenie, a także pierwszy w ofercie marki całoroczny model Geolandar A/T G015 – z homologacją zimową.

Nowa opona Geolandar M/T G003 dostępna jest w dystrybucji ITR CEE od czerwca 2018 r. w rozmiarach 15-16 cali i sukcesywnie rozszerzana będzie o kolejne rozmiary.