ZNAMY CZTERECH FINALISTÓW KONKURSU DESIGN RENAULT

renau-konku1

Jury wyłoniło czterech finalistów konkursu Renault.Passion For Design & Innovation. Zostali nimi Nikodem Drąg, Jakub Fochtman, Wojciech Karolczak i Maciej Szostak.

O tym, kto będzie ostatnim finalistą, zdecydują internauci w głosowaniu internetowym, które odbędzie się w dniach 14-21 września 2017 r. na stronie www.renaultpassion.pl.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

RENAULT: KONKURS DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW PO RAZ DRUGI


 

Zwycięski projekt zostanie wybrany przez Dyrektora Designu Wewnętrznego Renault, Antoine’a Genina. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 6 października podczas prestiżowych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home, które będą miały miejsce w dniach 6-8 października br. w PTAK Warsaw Expo. Uroczystości będzie towarzyszyła ekspozycja, podczas której po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany samochód koncepcyjny Renault Trezor.

renau-konku2

Zadaniem dla uczestników konkursu było zaprojektowanie wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej, następnej generacji Koleosa. Projekty zostały ocenione przez jury, w którego skład weszli Robert Konieczny, Krystian Kowalski, Krystyna Łuczak- Surówka, Lidia Popiel, Wojciech Sierpowski i Wojciech Sokołowski.

– Młodzi projektanci, którzy zdecydowali się wziąć udział w tegorocznej edycji Renault.Passion For Design & Innovation nie mieli łatwego zadania. Jak podkreślali członkowie jury, zaprojektowanie wnętrza samochodu wymaga dopracowania bardzo wielu szczegółów. Po długich obradach jurorzy wyłonili czterech uczestników, którzy ich zdaniem najlepiej poradzili sobie z tym wyzwaniem – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Renault (Terytorium) East.

renau-konku3

Sylwetki finalistów

Wszyscy czterej finaliści to pasjonaci motoryzacji i designu. Nikodem Drąg pochodzi z Rzeszowa, a obecnie studiuje inżynierię wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Jakub Fochtman jest studentem architektury na Politechnice Śląskiej. Poza projektowaniem samochodów interesuje się także grafiką i wzornictwem produktowym. Wojciech Karolczak urodził się w Głogowie i ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie obronił dyplom na Wydziale Wzornictwa w Pracowni Projektowania Środków Transportu. Maciej Szostak z wykształcenia jest architektem, pracuje również jako grafik, malarz, rysownik i designer. Mieszka w Busku-Zdroju.

Prace finalistów konkursu Renault.Passion For Design & Innovation można zobaczyć na stronie http://renaultpassion.pl/2017/finaliscikonkursu/

renau-konku4

Rozstrzygnięcie konkursu

W dniach 14-21 września 2017 r. internauci wybiorą ostatniego finalistę konkursu, a 6 października ogłoszeni zostaną trzej laureaci. Zwycięzca odwiedzi Dyrekcję Designu Renault w Paryżu i będzie miał szansę przyjrzeć się pracy projektantów w jednym z największych koncernów samochodowych na świecie. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 5 000 zł oraz nowe Renault Koleos na okres jednego tygodnia, a nagrodą za trzecie miejsce jest 2 000 zł i użyczenie Koleosa na weekend.

Ogłoszenie laureatów odbędzie się podczas targów wyposażenia wnętrz. W dniach 6-8 października 2017 r. na targach Warsaw Home będzie można odwiedzić ekspozycję Renault, w tym nagradzanego concept- cara: Trezor.

renau-konku5