BASF: NAGRODA INWESTYCJA ROKU ZA FABRYKĘ W ŚRODZIE

Wizualizacja_1 fabryki

Firma BASF Polska została laureatem konkursu Polish Chemical Awards 2013 w kategorii „Inwestycja Roku” za fabrykę katalizatorów emisji dla branży motoryzacyjnej w Środzie Śląskiej, która zostanie otwarta w drugim kwartale 2014 roku.

Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali kończącej „Ogólnopolskie Forum Chemiczne”, organizowane przez Executive Club i Polską Izbę Przemysłu Chemicznego.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Rozdanie nagród było zwieńczeniem dyskusji w gronie reprezentantów najważniejszych firm z sektora chemicznego i przedstawicieli administracji rządowej, w tym Ministra Skarbu Włodzimierza Karpińskiego. Ogólnopolskie Forum Chemiczne, organizowane przez Executive Club we współpracy z Polską Izbą Przemysłu Chemicznego, to cykliczne wydarzenie i miejsce dyskusji ekspertów branży chemicznej. O przekształceniach oraz dotychczasowych efektach synergii w tym sektorze rozmawiali liderzy największych przedsiębiorstw chemicznych.

W debacie wzięli również udział przedstawiciele nauki i podmiotów finansujących polską chemię. Uczestnicy Forum dyskutowali m.in. o dotychczasowych efektach konsolidacji branży. Poruszyli też temat koniecznych zmian w modelu produkcji i w infrastrukturze, które pozwoliłyby na równomierny rozwój tego sektora gospodarki w Polsce. Prelegenci przedstawiali potencjał polskiej chemii na tle państw zachodnich i rosnącej konkurencji ze strony krajów azjatyckich. Patronat honorowy nad Polish Chemical Forum&Awards Gala objęło Ministerstwo Skarbu Państwa.

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemikalia i środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu) oraz lakiery samochodowe. Centrala firmy BASF mieści się w Al. Jerozolimskich w Warszawie. W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne firmy BASF: dwa w Śremie w pobliżu Poznania (systemy poliuretanowe, produkty chemii budowlanej) i jeden w Myślenicach w pobliżu Krakowa (domieszki do betonu). Kolejny zakład (fabryka katalizatorów samochodowych) zostanie uruchomiony w drugim kwartale 2014 w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem. Dziś BASF zatrudnia w Polsce ok. 350 pracowników, a obroty grupy w Polsce w 2012 roku wyniosły 649 milionów Euro.

Firma współpracuje w Polsce z podmiotami z wielu gałęzi przemysłu, w tym z najważniejszymi firmami chemicznymi. W wyniku globalnych transakcji BASF SE, w 2010 roku do BASF Polska dołączyli pracownicy CIBA Polska, a rok później pracownicy Cognis Polska. BASF przejął również część biznesu TDI od polskiej firmy chemicznej CIECH w 2012 roku. Od maja 2012 r. prezesem BASF Polska jest Dirk Elvermann.