BIRMINGHAM 2013: NOWE OPONY CONTINENTALA

Conti_Coach

Na targach Commercial Vehicle Show 2013 w Birmingham, Continental prezentuje nową gamę opon 3 generacji przeznaczonych do autobusów. Zaprojektowano je specjalnie z myślą o wszystkich segmentach transportu osobowego.

Opracowane właśnie przez firmę Continental opony 3 generacji stanowią technologiczny krok do przodu w segmencie opon wysokiej klasy przeznaczonych do pojazdów użytkowych. Po sukcesach opon 2 generacji Continental konsekwentnie rozwija swoją koncepcję rozwiązań.


Zobacz także:
OPONY


Trzecia generacja opon to zoptymalizowana pod względem użytkowym paleta produktów. Pojawia się całkiem nowa oferta z przeznaczeniem do ruchu osobowego. Ze względu na coraz wyższe wymagania w stosunku do opon w kontekście ochrony środowiska i bezpieczeństwa nadszedł, zdaniem firmy Continental, czas na przedstawienie linii produktów zoptymalizowanych pod kątem potrzeb charakterystycznych dla przewozu osób. W tak aktualnych obszarach, jak urbanizacja, ekologia i przyszłe potrzeby w zakresie mobilności centralną rolę odgrywają przewozy osób na bliskich i dalekich trasach.

Nowa rodzina produktów skierowana jest do wszystkich obszarów zastosowań — od komunikacji miejskiej, poprzez połączenia regionalne i czarterowe, po dynamicznie rozwijający się segment autobusowej komunikacji dalekobieżnej. We wszystkich obszarach zasadnicze wymagania stawiane nowoczesnym oponom autobusowym można zamknąć w trzech słowach: komfort, ekonomika i bezpieczeństwo.

Conti Coach

Na potrzeby segmentu komunikacji dalekobieżnej dostępne będzie ogumienie Conti Coach HA3 w rozmiarach 295/80 R 22.5 oraz 315/80 R 22.5 do zastosowania na wszystkich osiach. Opony te zapewniają wysoką ekonomikę eksploatacji, ponieważ wpływają na oszczędne zużycie paliwa. Na szosie gwarantują dobrą przyczepność wzdłużną i poprzeczną, stabilność kierunkową, precyzję kierowania pojazdem, a także – dzięki zastosowanym lamelom – dobre zachowanie na mokrej nawierzchni.

Z myślą o zimowych warunkach na drogach firma Continental ma w swoim programie od 2010 roku specjalne opony zimowe HSW 2 Coach. Są one również przeznaczone są do zastosowania na kołach wszystkich osi autobusu. Opona zimowa zapewnia na jezdni w warunkach zimowych lepszą trakcję.

Conti CityPlus

Conti CityPlus HA3 to opona opracowana specjalnie z myślą o zastosowaniu w autobusach obsługujących połączenia regionalne. Opona nadaje się do zastosowania na kołach wszystkich osi i dostępna jest w rozmiarze 295/80 R 22.5. Wyróżnia się właściwościami jezdnymi i świetnym zachowaniem na mokrej nawierzchni, dobrym przebiegiem i równomiernym zużyciem. Dla operatorów autobusów ważny jest zarówno duży komfort oferowany podróżnym w autobusie, jak i aspekt ekonomiczny w postaci oszczędnego zużycia paliwa oraz możliwości bieżnikowania i regeneracji opony.

Conti Urban

Z myślą o wymagającej komunikacji miejskiej Continental ma w ofercie oponę Conti Urban HA3 zakładaną na koła wszystkich osi, w rozmiarach 275/70 R 22.5 i 315/60 R 22.5. Nowa opona ma jeszcze mocniejszą ścianę boczną, która skutecznie chroni ją przed uszkodzeniami w wyniku najechania na krawężnik, oraz zapewnia dłuższy przebieg nawet o 20 procent.