CONTINENTAL: LETNIE OPONY Z DOBRĄ OCENĄ ADAC

Letnie opony Continental zwyciężyły w tegorocznym teście trzech najpopularniejszych rozmiarów opon przeprowadzonym przez ADAC. ContiEcoContact 5, CrossContact UHP oraz najnowszy letni bieżnik Continental ContiPremiumContact 5, okazały się najlepsze w swoich kategoriach.

Od wielu lat bieżniki Continental odnoszą sukcesy w prestiżowych rankingach opracowanych przez niemiecki Automobilclub ADAC, austriacki ÖAMTC i szwajcarski TCS. Również w tegorocznym teście opony letnie firmy wypadły świetnie. Spośród 15 ocenianych opon w rozmiarze 205/55 R16 V najlepszy wynik uzyskał najnowszy bieżnik w ofercie Continental – ContiPremiumContact 5. Twórcy rankingu wysoko ocenili osiągi uzyskiwane na suchej i mokrej drodze oraz znaczne zmniejszenie zużycia paliwa.

Z kolei klasyfikację opon w rozmiarze 165/70 R14 T do niedużych aut osobowych otwiera ContiEcoContact 5. Jest to najlepsza opona we wszystkich kategoriach związanych z bezpieczeństwem. Polecana jest kierowcom, którym zależy na niskim zużyciu paliwa i trwałości bieżnika oraz na cichej jeździe.

Ze względu na rosnącą popularność samochodów typu SUV, w tegorocznej edycji rankingu przetestowano siedem modeli opon w rozmiarze 215/65 R 16 H do pojazdów tego typu. W tym zestawieniu bardzo dobry okazał się produkt Continental CrossContact UHP. Największą zaletą tej opony jest doskonała trakcja na trawie oraz właściwości jezdne na mokrej i suchej drodze.

Dobry rezultat w teście opon letnich ADAC 2012 uzyskały również opony marek Barum i Semperit należące do koncernu Continental. Spośród modeli w rozmiarze 205/55 R16 V do samochodów średniej klasy Semperit Speed-Life 2 zajęła piąte miejsce z ogólną oceną „dobrą”. Taki sam wynik uzyskała Barum Brillantis 2 w zakresie opon do niedużych samochodów osobowych.