FORD: FIESTA NADAL NUMEREM JEDEN W EUROPIE

Ford Fiesta No.1 Again in Europe

W zeszłym roku Ford Fiesta ponownie wywalczył pozycję najlepiej sprzedającego się modelu w Europie. W 2013 roku firma dostarczyła europejskim klientom 293 663 egzemplarze tego auta.

Dzięki czemu Ford Fiesta już drugi rok z rzędu był najchętniej kupowanym autem segmentu B w Europie.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Forda Fiesta wybierają zarówno klienci oczekujący porywających wrażeń z jazdy, jak i osoby, dla których liczy się przede wszystkim niskie zużycie paliwa będące zasługą nagrodzonego silnika benzynowego EcoBoost o pojemności 1 litra. Mając do wyboru pełną gamę tego modelu – poczynając od dynamicznego i praktycznego Forda Fiesta ST, a kończąc na nadzwyczaj wydajnym Fordzie Fiesta ECOnetic – oraz ponad 11 400 możliwych do skonfigurowania wariantów, każda osoba szukająca niewielkiego samochodu miejskiego będzie usatysfakcjonowana z wyboru samochodu – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

Zobacz w originale youtu.be

Pięć ciekawych faktów dotyczących Forda Fiesta:
• dostępnych jest ponad 11 400 możliwych do skonfigurowania wariantów Forda Fiesta;
• najpopularniejsze kolory wybierane przez klientów to Frozen White, Panther Black i Moondust Silver;
• w każdym egzemplarzu Forda Fiesta znajduje się okablowanie elektryczne o długości około 1 kilometra;
• Ford Fiesta jest sprzedawany w 62 państwach na całym świecie;
• ze względu na duże zapotrzebowanie, niemiecka fabryka Forda w Kolonii uruchomi w przyszłym miesiącu dodatkowe zmiany i zwiększy produkcję Forda Fiesta o 110 egzemplarzy dziennie.