GRAND PRIX USA 2012: MCLARENY W POLSKICH BARWACH

Bolidy Vodafone McLaren Mercedes wystartują w wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych w niecodziennych barwach. Na logotypach Mobil 1 pojawią się nazwiska 100 najlepszych zawodników gry internetowej Mobil 1 Racing Academy.

Zaskakujące jest to, że dziewiętnastu wyróżnionych to gracze z Polski. Nazwiska kolejnych jedenastu Polaków pojawiły się już w miniony weekend na samochodzie Tony’ego Stewarta z zespołu Stewart-Haas Racing podczas wyścigu NASCAR Advocare 500k Sprint Cup Series.

Na samochodzie Chevrolet Impala zespołu Stewart-Hass Racing oraz bolidach Vodafone McLaren Mercedes zostały umieszczone nazwiska 200 fanów, w tym 30 z Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki w darmowej grze internetowej Mobil 1 Racing Academy. Internauci rywalizowali ze sobą na wirtualnych torach Formuły 1 i NASCAR, podążając ścieżkami kariery Lewisa Hamiltona i Tony’ego Stewarta.

Największym powodzeniem wśród graczy z Polski cieszyła się Formuła 1. W tej serii najlepsza okazała się kobieta – Natalia Bartnicka, która uzyskała 121 275 punktów. W wirtualnej serii NASCAR, w której mentorem graczy był Tony Stewart, wyróżnionych zostało 11 osób z Polski.

Punkty w grze przyznawane były według pozycji w wyścigu oraz poziomu gry. Od maja do września, organizatorzy wybierali najlepszą dwudziestkę miesiąca. Pokazanie nazwisk zwycięzców na bolidach Lewisa Hamiltona i Jensona Buttona oraz samochodzie Tony’ego Stewarta, to wyjątkowy sposób wyrażenia swojej pasji do wyścigów, zespołów i kierowców wspieranych przez Mobil 1, o jakim marzy niejeden fan motorsportu. Zwycięskie nazwiska zostały opublikowane przez Mobil 1 na Facebooku (www.facebook.com/mobil1).

– Fani Vodafone McLaren Mercedes są niezwykle oddani i posiadają wiedzę o tym sporcie. To wszystko pomaga nam iść przed siebie i motywuje do zwycięstw. Umieszczenie nazwisk na bolidzie McLaren MP4-27 podczas wyścigu w Austin to nasze wielkie podziękowanie dla wszystkich fanów, którzy byli z nami przez cały sezon – powiedział Martin Whitmarsh, szef zespołu Vodafone McLaren Mercedes.

– W serii NASCAR mamy jednych z najlepszych fanów. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Mobil 1, która daje kibicom niepowtarzalną szansę pojawienia się z nami na torze – powiedział Tony Stewart, kierowca i współwłaściciel zespołu Stewart-Haas Racing.