HYUNDAI: FLOTA AUT NA POTRZEBY LETNIEJ UNIWERSJADY

podjjjjjjjjuuuuuuum500

Firma Hyundai dostarczyła flotę ponad 1000 samochodów na potrzeby XXVII Światowej Uniwersjady Letniej w Rosji – jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w tym kraju.

Hyundai jest głównym partnerem studenckich igrzysk, które potrwają do 17 lipca. Ponad 14 tysięcy rywalizujących ze sobą sportowców ze 160 krajów pozwala określić Uniwersjadę, jako największą imprezę sportową we współczesnej historii Rosji, ustępującą jedynie Igrzyskom Olimpijskim. Sportowcy będą walczyć o 351 kompletów nagród w aż 27 dyscyplinach sportowych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W dostarczonej przez Hyundaia flocie znajduje się 1048 aut, w tym nowoczesne biznesowe modele i40 (109 egzemplarzy), Solaris (821), Sonata (5), funkcjonalne mini busy Hyundai H1 (112 sztuk) oraz jeden Hyundai Equus – luksusowa wizytówka firmy.

Udział w Uniwersjadzie ma zwiększyć siłę marki Hyundai na rosnącym rynku rosyjskim. Hyundai Solaris, model samochodu montowany w zakładzie produkcyjnym w Petersburgu, jest jednym z najbardziej popularnych samochodów w Rosji, a w 2012 roku zdobył tytuł: Rosyjski Samochód Roku. Z kolei Hyundai i40 otrzymał to wyróżnienie rok później.